AKCİĞER KANSERİ VE TEDAVİSİ

AKCİĞER ve BRONŞ KANSERLERİNDE ATABAY GÜVELOĞLU NUN BAŞARILI BİTKİSEL İLAÇ TEDAVİLERİ HAYAT KURTARIYOR!

KONUYA GİRMEDEN ÖNCE BAZI MAİLLERİ OKUYALIM:

İŞTE SON GELEN TEŞEKKÜR MAİLLERİNDEN BİRİSİ AŞAĞIDA

—– Original Message —–

From: mahmut bozdemir

To: [email protected]

Sent: Monday, August 17, 2009 2:35 PM

Subject: TEŞEKKÜRLER ATABAY BEY

 

İyi Günler Atabay Bey ben AKCİĞER KANSERİ hastası EMİR GÜMÜŞ’ün yeğeni güvenlik görevlisi Mahmut BOZDEMİR’im. Adana’da kalıyoruz. Dayım sizden aldığımız bitki özleri ilaçlarınızı kullanmaya devam ediyor ve iki aya kadar ölür dedikleri kadar ağır olan hastamız sanki hiç hasta olmamış gibi sağlıklı hale geldi, inanamıyoruz.
size nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyor.Size çaresizlik içinde başvurduğum günleri ve de sizin bu özel ilaçlarınız olmasaydı ne olacaktı diye düşünüyoruz. Komşumuzu da kanserden kurtardınız ve onlar söylediler başvurduk size. Komşu adam iyi ki hasta olmuş, her işte bir hayır varmış ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN. Dayımın gözlerimizin önünde erirken bişey yapamayarak öylece izliyorduk yapabileceğimiz hiç bir şey kalmamıştı. Tedavi dedikleri kemoterapiler hep hüsran hep sonuçsuz.Sizin ürünlerinizi sipariş ettikten sonra belirttiğiniz gibi düzenli bir şekilde kullandırmaya başladık, dediğiniz gibi 1.5 aydan sonra etkisini görmeye başladık şuanda 2 inci ayın sonlarındayız ve dayım günden güne diriliyor.Size güveniyorum inşallah dayımızın bu inşallah altı ayda bu öldürücü hastalıktan tamamen kurtulmasına vesile olacaksınız.Belirtmeden geçemicem bir hasta yakını olarak bu tür kararlar büyük sorumluluklar istiyor ilk başlarda sipariş vermekte tedirgindim aileme ve dayıma mahcup olurum diye ama şu anki sevincimi anlatamam ellerinizi öpmek istiyorum dayım da sizi çok merak ediyor.Uygun zamanınızda size gelerek bizzat teşekkür etmek istiyor.
Her şey için çok teşekkürler büyük insan..

e-Mail:[email protected]

AKCİĞER KANSERİNDEN KURTULAN BİR HASTANIN MİNNET DOLU MEKTUBU AŞAĞIDA

Merhaba Sayın Atabay bey.
Bana 2008 yılında Akciğer kanseri teşhisi kondu 5.5.cm büyüklüğünde. kemo terapi, ve ışın tedavisi gördüm. hiç bir faydasını göremedim. 4 yıl önce Akciğer kanserinden kurtardığınız emniyet amiri Refik Akcan Beyin tavsiyesi üzerine sizden aldığım bitki özü ilaçlar sayesinde önce Allah sonra sizin sayenizde iyileştim.Tümör tamamen yok oldu.
isteyen herkese telefon numaramı verebilirsiniz herkese ispat edebilirim.bu mailimi internette yayınlayın lütfen.
Size ne kadar teşekkür etsem azdır.Hayatımı kurtardınız.
Saygılarımla
Celal Aydın
Almanya.

 

—– Original Message —–

From: Nermin Türk

To: Atabay Güveloğlu

Sent: Thursday, March 04, 2010 5:00 PM

Subject: Fw: AC.CA.TEDAVİMİZ HK.
Sayın Atabay Güveloğlu,

Göndermiş olduğunuz ilk 3 ayı kapsayan tedaviniz bu hafta  doluyor.Geçen hafta ara kontrol olarak bilgisayarlı akciğer tomografisi yapıldı.Daha önce tesbit edilen 4-5 cm.lik kitlenin büyümesinin durmuş olduğu hatta 3 cm civarında küçülmüş olduğu bilgisi verildi.İnanın ailecek bayram ettik diyebilirim.Sizin önerinizle KM yi kesmiştik.Babam şu an çok sağlıklı görünüyor.Özellikle moral olarak çok iyi.Hatta kızkardeşim beyaz olan bıyıklarının bile neredeyse koyu renk geldiğini söyledi.Bugün ikinci 3 aylık tedaviniz için siparişimi verdim.Sizi bilgilendirmek ve  her şey için çok teşekkür etmek istedim..

Nermin Türk

AKCİĞER VE BEYİN KANSERİNDEN KURTULUYOR..
—– Original Message —–

From: alpselim

To: [email protected]

Sent: Thursday, December 31, 2009 10:31 PM

Subject: HASTAMIZIN HAYATINI KURTARIYORSUNUZ…

Çok değerli Atabay beyefendi

2007 yılı şubat ayı idi kötü günlerin başlangıç haberini aldığımızda. babamın, safra kesesi ameliyatı olmak için yaptırdığı kontrollerde akciğer kanseri olduğunu öğrendik. aynı yı nisan ve haziran aylarında her iki akciğerinden lezyonlar alındı, müteakiben kemoterapi aldı. kemoterapi sonucunda tedavisinin yapıldığı Hacettepe üniversitesinden iyi haber geldi. akciğerleri temizdi. 2 yıl boyunca 3 ayda bir kontrolleri yapıldı, akciğerleri ve iç organları temizdi. 2009 yılı nisan ayında önce görme bozukluğu ve baş dönmesi, sonra şiddetli baş ağrısı şikayetlerine ilave olarak yaşadığı bir baygınlık nedeniyle Kenya’da gittiği hastanede beyninde tümör tespit edildi. korktuğumuz olmuş metastaz kendini göstermişti. haziran 2009’da Hacettepe de beyin ameliyatı oldu. sağ taraftaki lezyonlar küçük olduğu için dokunulmadı, sol taraftaki lezyonlar ellerinden geldiği kadar temizlendi. ameliyattan hemen sonra 10 gün radyoterapi aldı. başında yanıklar ve şişlikler oluştu. kullandığı ilaç steven johnson sendromuna neden oldu ve kanserden değil alerjik reaksiyondan hayatını kaybetme riski yaşadı.
Radyoterapiden hemen sonra bir doktorun bitkisel kürünü uyguladık. ameliyat ve bitkisel kür tedavisinin üçüncü ayında yapılan kontrol o güne dek bize verilen en kötü haberi beraberinde getirdi. ameliyat yerinde yeniden tümör oluşmuş ve çapı 2 cm’yi bulmuştu. bu durumdaki hastaya 6 ay sonra kontrol günü verildiğinde aslında bunun bir randevu değil biçilen ömrün süresi olduğunu öğrenmemiz zor olmadı. neden 6 ay demesek cevap da vermeyeceklerdi gerçi ama verilen cevabın en fazla 5 ay yaşar olması bizi çok derinden sarstı.

Sizi internette bulmamız bu cevabı aldığımız gün oldu. içimden bir his babamın bu hastalığı sizin bitkisel ilaçlarınızla yeneceğini söyledi ve 10 eylül günü babamın son raporunu size gönderdim. aynı gün cevap yazdınız, ilaçları göndereceğinizi söylediniz. Oysa biliyordum ki siz ileri aşamada olan ve artık tedavisine destek olamayacağınızı düşündüğünüz hastalara ilaç göndermiyordunuz, boş umut vermiyordunuz dürüstlüğünüzden dolayı. bize evet cevabını verdiğiniz anda bu hastalığa karşı vereceğimiz savaştaki ilk cephede kazandığımızı düşündüm. 3 ay boyunca ilaçlarınızı harfiyen kullandık, çay kahve kola,ve sizin yazdığınız zararlı hiçbir şey yedirmedik içirmedik babama. tarih 22 aralık 2009. son kontrolün ve sizin ilaçlarınıza başladığımız tarihin üzerinde 3 ay geçmişti.

Beyin MR’ı çektirildi yeni bir üniversite hastanesinde. raporu size faksladık, cevabınız hastalığı durdurduk, şimdi bitireceğiz oldu. Bir önceki MR ve raporla beraber doktora gittiğimizde verdiği cevap hastalık ilerlememiş oldu. sizin söylediğinizi söyledi yani. tümörün durmasına bir anlam veremediler, şaşırdılar.

Ameliyattan 3 ay sonra 2 cm’ye ulaşan tümör sonraki üç ayda büyümemişti. Kabuslarla başlayan 2009’a yeni bir ömre bedel haberle veda etmemizi sağladınız. Size inancımız hiç azalmamıştı. azalmayacak da… Allah sizden razı olsun. Radyoterapiden sonra verilen kemoterapiyi ikinci seansta, 5 ay ömür biçilen babamı yatağa mahkum etmemek için öneriniz üzerine kestik. Babam hiç yatağa düşmedi. 1 seanslık kemoterapinin yan etkilerini de ilaçlarınızla hemen atlattı. Şu anda sanki kanser hastası değilmişçesine yürüyor ve hatta matematik dersi veriyor. ikinci üç aylık kür sonucunu da sizinle paylaşacağım. Allah’tan dileğimiz ilaçlarınızın büyümesini durdurduğu gibi tümörü de yok etmesi. Tekrar tekrar teşekkür ederim. Doktorların söylediği ile yetinip kemoterapiye devam etseydik, babam hem yatakta olacaktı hem de 1,5- 2 ay ömrü kalacaktı. Şu anda doktorlar yapacağımız bir şey yok, “Ne uyguluyorsanız onlara devam edin” diyorlar. Biz zaten artık tıppın yapacağı bir şey olmadığını biliyoruz, hastaneye sadece MR çektirip durumunu takip etmek için gidiyoruz.

bu mailimi sitenizde yayınlarsanız, aynı dertten muzdarip olan birçok hastaya da örnek olacaktır.

sağlıkla kalın. sağ olun Atabay bey.

Yasemin Topuz.

 

BİR BAŞKA TEŞEKKÜR MEKTUBU

 

—– Original Message —–

From: [email protected]

To: [email protected]

Sent: Thursday, July 02, 2009 9:24 PM

Subject: minnettarız.
Size nasıl teşekkür edebilirim bilmiyorum

Bundan üç ay önce size başvurduğumda ümitsiz ve çaresizdim

Siz bana umut vermiştiniz size inanmakta zorlanmıştım ama “Ben de bir insanım ve bir babayım” dediğinizde tüm kalbim size inandım.

Ve Rabbim, size olan inancımı doğrulattı.

Annem akçiğer kanseriydi ve kötü durumdaydı 70 yaşını geçmişti ve biz sadece seyrediyorduk.

Doktorlar ümitsiz gözlerle kemoterapi öneriyorlardı ve ben biliyordum ki bunu alan 70 yaşındaki biri kanserden değil bu zehir yüzünden ölürdü

Bunu bilmek ve başka şansının olmadığını düşünmek ve bunun için annemi öldürmek için üstüne para vermek…

Çok zorlayan bir şeydi ve ben gerçekten zorlanıyordum

Sonra sizin siteye rastladım içime başka şanslarımın olduğunu doğdu.
Annemin yapılan en son tahlilleri ÇOK NORMAL inanılmazdı

çekilen tomografide tümörle ilgili bir şey göremediklerini fısıldadılar.Annem ise çok iyi, hasta değil gibi.

VE BUNLARIN HEPSİ HİÇ BAŞKA İLAÇ KULLANMADAN OLDU ve bunu sizinle, çaresiz insanlarla paylaşmam gerektiğini düşündüm ve size yazıyorum.

ÇOOOOOK TEŞEKKÜRLER

ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN

VE SİZE HELAL OLSUN

 

GÜL KESER    BURSA

              TEL:0 532 447 33 (Telefonu bizdedir.Rahatsız edildiği için kaldırdık.)

LÜTFEN YAYINLAYIN ARAŞTIRIRKEN İNSANLAR BUNA İHTİYAÇ DUYUYORLAR

BEN GERÇEKTEN HER ŞEY İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM
   

________________________________________
AKCİĞER KANSERİNDEN ATABAY GÜVELOĞLU 3 YIL ÖNCE AŞAĞIDAKİ BU HASTANIN DA HAYATINI KURTARDI
—– Original Message —–
From: Dursun Aydın
To: ‘Atabay Güveloğlu’
Sent: Tuesday, November 28, 2006 1:31 PM
Subject: RE: Akciğer Kanseri

Atabay Bey Merhaba,
Babam sizin hastanızdı, umarım hatırlarsınız. 3. iki aylık yani 6 aylık tedavisini tamamladı. 2-3 günlük ilaçları kaldı. Akciğer kanseri idi. Şu an durumu gayet iyi ama sanırım daha önce ameliyat olduğundan dolayı çabuk yoruluyor. Tümör ilaçlarınızla kaybolmuş. Kilo aldı göbeği bile çıktı, kendisini eskisinden daha sağlıklı hissettiğini söylüyor. Hocam bizim bundan sonra yapmamız gereken nedir, nelere dikkat etmemiz gerekir. Bilgi verirseniz sevinirim. Bu arada tavsiye ettiğim ve sizin ilaçlarınızı kullandıkları arkadaşımın kayınvalidesinin karaciğerindeki kitle de iki ayda bayağı küçülmüş, doktoru bile şaşırmışlar.
Not: Ameliyat sonucunda iyileşeceğine lenf bezlerine de bulaşma olmuştu.
Hocam çalışmalarınızda başarılar dilerim,Allah razı olsun, teşekkür ederiz

Oğlu Dursun AYDIN

AKCİĞER KANSERİNDEN KURTULUŞ ÖYKÜSÜ VE TEŞEKKÜR MAİLİ

—– Original Message —–

From: gonul incefikir

To: [email protected]

Sent: Friday, June 05, 2009 12:37 AM

Subject: TEŞEKKÜR MAİLİMDİR
Merhaba hocam.Ben Adana’dan Sinem Boğa.
Bundan iki yıl önce anneme akciğer bronş kanseri teşhisi kondu.Adana’da gitmediğimiz doktor kalmadı.Gittiğimiz tüm doktorlar annemin en fazla 9 ay yaşayabileceğini kanserin olduğu bölgenin çok riskli olduğunu ve ameliyat olma şansının bile olmadığını söylediler.Ben çaresizlik içinde başka yollar ararken sizi karşıma Allah çıkardı.Bana verdiğiniz özel bitkisel ilaçlarınızla annem günden güne iyileşti kendini toparladı ve kitle küçülmeye başladı daha sonra doktorlar bile bu duruma şaşırdılar ve ameliyat olma şansı olmayan annemi ameliyat ettiler.Ankara Atatürk sanatoryum hastanesinde ameliyatını yapan doktorumuz bile bu kitlenin kemoterapi dahi görmeden bu kadar küçülmesine çok şaşırmıştı.Doktor Atabay beye teşekkür maili göndermişti.Annem şu anda gayet iyi sağlığından yana hiçbir şikayeti yok.önce Allah’ın sonra sizin sayenizde kurtuldu annem.Benim hayatta ondan başka kimsem yok annemi iyi ettiğiniz için size minnettarım.Allah sizin gibi bilim adamlarını başımızdan eksik etmesin.Ayrıca benzeri kanserli insanlara hem telefon numaramı hem de ev adresimi verebilirim isterlerse buyursunlar gelsinler annemi nasıl özel bitki özlerinizle iyileştirdiğinizi bizzat görsünler..Size ne kadar teşekkür etsem azdır.Minnettarlığımızı belirtir,  başarılarınızın devamını dilerim…

MEHMET COŞKUN DA AKCİĞER KANSERİNDEN KURTULDU

Afyon’ da oturan 60 yaşındaki emekli Mehmet Coşkun’a  Eylül 2006 yılında AKCİĞER KANSERİ tanısı konuldu.Bu hastalıktan kurtulan olmadığı için aile yıkıldı.Doktorlar kemoterapilerle bir yıl kadar daha yaşayabileceğini belirttiler ve kemoterapilere başladılar.Arada yapılan kontrollerde tümörün küçülmediği görüldü. Belçika’da gurbetçi olan oğlu Kadir bey, Türkiye’de, Adana’da olan Herbalist Atabay Güveloğlu’nun bitkisel ilaçlarla kanser tedavilerindeki başarısını duyarak Güveloğlu’na başvurdu.Ocak 2007 de kemoterapileri keserek Güveloğlu’nun bitki özleri ilaçlarına başlattılar hastayı.3 ay sonraki MR da tümörün yarı yarıya küçüldüğünü gördüler.İkinci üç aylık kürü alarak başlattılar ve 6 ayın sonundaki raporlarında akciğerlerde ve tüm vücutta en küçük bir kanser belirtisi kalmadığını gördüler.Doktorları da şaşkınlığa uğratan bu tedavi ile Mehmet Coşkun beyin de hayatı kurtuldu.Tüm aile Güveloğlu’na minnettarlar.

From: Kadir Cosgun

To: [email protected]

Sent: Monday, September 08, 2008 2:30 AM

Subject: Akciğer kanserinden kurtulmuş bir hastanın oğlu

Selamun aleykum Atabay abi, ben akciğer kanserinden kurtardığınız Mehmet Coşkun’un büyük oğlu Kadir.  Öncelikle sana ve bütün ekibine hayırlı ramazanlar dilerim ,.Diyeceğim şudur ki, şu an ben Belcika’dan yazıyorum size. Babam halen Afyon Emirdağı’ nda kalıyor. Ekim ayının başında Allah nasip ederse Belçika’ ya yanımıza gelecek, yani Emirdağ’daki evimizde kimse kalmayacak. Bizi referans olarak arayan vatandaşlardan telefon ev numaramız olan  telefona kimse çıkmayacak.Sizden isteğim Belcika’ daki ev telefon numaramizda  ilanin yanına eklenmesidir.(…….) Atabay abi şimdiden ramazan bayramınız mübarek olr  görüşmek dileğiyle Kadir Coşkun,

 

 

—– Original Message —–

From: “Bulent TUZCU”

To: <[email protected]>

Sent: Monday, February 16, 2009 11:02

Subject: AKCİĞER KANSERİ BEYİNE METASTAZ

Merhabalar ben Trabzondan yazıyorum.
Babam 62 yaşında 2006 subat ayında Adenokarsinom CA tanısı ile sag akciger üst lobektomi ameliyati oldu.Ameliyat sonrasi radyoterapi ve kemoterapi ye ihtiyac olmadigi,ameliyatın gayet basarılı olduğu ve 6 ayda bir kontrollerimizi yaptirmamız gerektiği söylendi.Babam bu hastalıktan o kadar etkilenmiştiki her ay doktora gitmeye başladık.Doktora gidince iyi olacağını söylüyordu.2007 temmuz ayında babamın konuşmasında ve yürümesinde değişiklik olduğunu farkettik.Yapılan kontroller sonucu beynin sol tarafına metastaz dolayısıyla tümör oluşumu saptandı.Ameliyat ile tümör alındı radyoterapi ve kemoterapi tedavisi yapıldı.Yapılan tedaviler sonrası babamın durumu gayet iyi olmaya başlamıştı.Hatta araba bile kullanıyordu. 2008 Aralık ayında yapılan kontrol sonucu kanser illetinin peşimizi bırakmadığı bu seferde beynin sağ tarafına metastaz yaptığı anlaşıldı. Doktorumuz tümörün küçük ve
derinde olduğunu bu yüzdende bize gama knife yaptırmamızı tavsiye etti.26 Aralık 2008 de İstanbul da Gama Knife yaptırıp Trabzona döndük beklemeye başladık. Herhalde etkili olmamıştı 11 Ocak 2009 da babam fenalaştı ve yoğun bakıma yatırdık. 27.01 de yoğun bakımdan çıktık Doktorumuz tümörün derinde olduğunu ve ameliyatın riskli olduğunu söyledi. Bekliyoruz.Nereye gidiyoruz, Ne yapmadık,Ne yapacağız bilmiyoruz. Bizi bilgilendirirseniz seviniriz.

saygılarımla

Bülent TUZCU


 

—– Original Message —–

From: şirin giyik

To: [email protected]

Sent: Sunday, February 08, 2009 7:27 PM

Merhaba Atabay Bey.

Benim anneme 1,5 yıl önce kolon ca teşhisi kondu ama erken evre olduğundan çok fazla korkmadık.Ameliyatla kanserli bölge(7cm) alındı.Ve kemoterapiye başlandı.Fakat kısa bir süre sonra akciğerde (sıçrama) metastatik bir durum saptandı ve bu defa akciğere yönelik kemoterapi verildi.Ancak uzun süredir kemoterapi almasına rağmen akciğerdeki kitlenin küçülmediği ve aksine büyüdüğü görüldü.Tıptan umut yok.Size nasıl ulaşabilirim.Yardımcı  olursanız çok sevinirim.

—– Original Message —–

From: beril dalgıçlar

To: [email protected]

Sent: Sunday, August 02, 2009 1:15 PM

MERHABA ATABAY BEY;

 

Benim amcama 2 yıl önce akciğer ca tanısı kondu.kemoterapi ve radyoterapi görmeye başlamıştı,diş etinde yaralanmalar başladı ve yemek yiyemiyordu.dişi için röntgen çektirmeye gittiğinde kafatasına kanserin sıçradığını gördüler..ve başından radyoterapi almaya başlamıştı son 1 haftadır durumu kötüleşti..şuan hastanede yatıyor ve doktoru tedavileri kestiklerini artık bir şey yapılamayacağını söylediler.şuan hastanede sadece ağrı kesicilerle uyutuyorlar..sizce amcam bu bitki ilaçlarından kullansa hala yaşamak için bir şansı olabilir mi?teşekkür ederim.

 

mail adresim:[email protected]
GÜVELOĞLU’NUN YANITI:

Merhaba,

Üzgünüm, Bu aşamaların geri dönüşü olmaz.Tedavi ettiğim bir sorundu ama çok geç kalınmış.
Üzüldüm, yapacak şey kalmamış maalesef.Allah sabır ve şifa versin.

Selamlar.

Atabay Güveloğlu

 

—– Original Message —–

From: muammer kula

To: [email protected]

Sent: Monday, July 27, 2009 1:37 PM

Subject: HERBALİST ATABAY GÜVELOĞLU’NA 

Merhabalar Hocam. Babam 58 yaşında akçiğer CA. Bir bucuk yıldır tedavi görüyor. Önce bir ay ışın tedavisi gördü. Daha sonra medical onkolojide kür tedavisi gördü. Yalnız ilaçlar ağır geldiği için kür tedavisini hep yarıda kesmek zorunda kaldık. Çünkü akciğer mantarı da oluşmuş. Bu arada kemik metastazı var ve karaciğerde metastaz olabilir(?) dediler. Üç aydır da gözlem altında.

Alternatif tıp  olarak ne önerirsiniz? Bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.

—– Original Message —–
From: “yeşim akgedik”
To: <[email protected]>
Sent: Thursday, November 02, 2006 6:12 PM
Subject: küçük hücreli akciğer kanseri!

Sn.Atabay GÜVELOĞLU</[email protected]>

AFYON’dan saygılar, 2 gün önce kız kardeşim size küçük hücreli akciğer kanseri olan babamla ilgili fax göndermişti. Sizden cevap gelmesini bekliyoruz. Kendim ecz.’yım aynı zamanda 10 yıldır alternatif tıpla yakından ilgileniyorum. Bir doğal ürünler firmasıyla,çalışıyorum. Sizin tedavi ettiğiniz Reşit AKÇAN beyefendi ile telefonla görüştüm. Onunda küçük hücreli akciğer kanseri sayenizde yendiğini öğrendim. Sizden övgüyle bahsetti. Çalışma ortamınızın mükemmelliğinden söz etti. Çok yoğun olduğunuzun bilincindeyim. Babamız için sizden yardımcı olmanızı istiyoruz. Şu an İZMİR TEPECİK HASTANESİNDE tedavi görmeye başlatıldı. 2 Kez kemoterapi aldı. Bu mesajımıza en kısa zamanda cevap verirseniz bizi çok mutlu edersiniz.

Bu arada eşim MERSİN’Lİ ve kendisi maden mühendisi MERSİN’DE ve TÜRKİYE’DE hatta dış ülkelerde başarılarınızı duymuş ve sizinle en kısa zamanda irtibata geçmemizi istedi. Babam 53 yaşında emekli okul müdürü yardımcısı.

SAYGILARIMLA;
TÜLAY AKGEDİK

VE BİR DOKTOR HANIM BABASININ AKCİĞER KANSERİ İÇİN GÜVELOĞLU’NA YAZIYOR.
BU ÖRNEK MAİLİ AŞAĞIDA OKUYUNUZ…

—– Original Message —–
From: “semra uygur”
To: <[email protected]>
Sent: Saturday, August 19, 2006 6:59 PM
Subject: Babamın akciğer ca sı hk.

</[email protected]>Sayın Atabay Bey sizi bugün rahatsız ettiğim için özür dilerim. Sizi anlayabiliyorum kim bilir bugüne kadar nelerle karsılaştınız ben bugün babamın ca sının metastaz yaptığını öğrendim bir tıpçı olarak 6 ayın ne demek olduğunu biliyorum bugüne kadar sevdiğim birçok insanı bu hastalık yüzünden kaybettim ve hala daha bu hastalık çevremde. Bugün tesadüfen sitenize rastladım bir umut insan buna böyle bir anda nasıl sarılıyor telefonlarınıza ulaşmak için çok uğraştım. Neyse bunları geçeyim babam 5 ay önce küçük hücre dışı akciğer ca sı tanısı aldı ve 4 kür kemoterapi aldı ve kontrole gittiğimizde sağdaki tümörün büyüdüğünü söyledi dr ve yapılan pette sağ kolunda kırık olduğunu travmaya bağlı gözüktüğünü söylediler ve biz burada tomografi çektirdik metastaz olduğu anlaşıldı. Size sormak istediğim tedavi şansımız umudumuz ne kadar nasıl bir tedavi uygulanacak ve nasıl kontrol edip nasıl temin edeceğiz ve maliyeti nedir?

Mailimi okuduğunuz için çok teşekkürler ve yaptığınız işe saygı duyuyorum sizden bilgi alabilmek istedim çünkü dr dan durum kötü dışında hiçbir şey duyamıyorum ve ben meslektaşlarım yüzünden çok sorun yasadım. Hipokrat yemininin günümüzde ne hale geldiğini biliyorum cevap verirseniz çok mutlu olacağım.

Bana zaman ayırdığınız için teşekkürler sizi rahatsız ettiysem tekrar özür dilerim ve başarılarınızın devamını dilerim.

AKCİĞER KANSERİ İDİ 

Adı:Sevgi Sibel Aktürk:-Öğrenci Payas-İskenderun-Hatay’da kalıyorlar. Hastalık ve iyileşme öyküsü:

Küçük Sevgi henüz 4 yaşında iken bu amansız hastalığa yakalandı. İskenderun Demir Çelik Fabrikası yanındaki evlerinde, kirli havanın etkisi ile olduğu sanılan akciğer kanseri hastalığı için Adana ÇÜTF Balcalı Hastanesi çocuk onkoloji servisinde yatırılarak aylarca ve defalarca kemoterapi görmesine karşın durumu her gün kötüye gidiyordu. Burada ümit kesilmiş iken annesi Melek Öztürk, Milliyet Gazetesi’nin birinci sayfasındaki bir haberde Herbalist Atabay Güveloğlu’nun bitki özleri ile kanser tedavisindeki başarısını okuyarak çocuğu hastaneden çıkartıp eve götürdü. Normalde hasta ile görüşmeyen Güveloğlu’na ulaşarak dosyasını gösterip yardım istedi. Güveloğlu’nun hazırlayıp verdiği ileri düzeydeki çalışmaların sonucu olan bitkisel reçeteyi 4 ay kullandırarak diğer kanser hastalarında olduğu gibi,tüm kitlelerin mucize bir şekilde tamamen temizlenmesini sağladı. Kanserden kitle ve hücre bazında kurtulan bu çocuk o günden bu yana hiç bir ilaç ve tedavi görmedi. İki yıl sonra, çocuğun nasıl olup da kurtulduğunu soran gazetecilere hastanedeki doktoru “Bizim tedavimizle iyileşmiş olabilir” deyince gazeteciler “Peki böyle kurtulmuş başka hiç bir hastanız var mı?” dediğinde doktor arkasını dönüp gitti…

Klasik tedavilerle kanserin bu şekilde türleri asla iyileşemez. Çok yeni vakalarda kemoterapinin etkisi ile tamamen temizlenmiş vakalar vardır.Ancak bir genelleme olarak kanserin çaresi yoktur.Tümör ve kanser hücrelerini kemoterapi ile zehirleme veya radyoterapi ile yakma yöntemleri ise ancak hastanın ömrünü belki biraz uzatabilir.Kanserden klasik tedavilerle iyileşerek on yılı doldurmuş örnek bir vaka tıp tarihinde yoktur. Oysa, koma halinde hastaneden çıkartılan bu ümitsiz ama şanslı çocuk, Güveloğlu’nun benzersiz bitkisel ilaçları ile kurtuldu ve şimdi 12 yıl sonra ve 18 yaşında bir genç kız olarak sağlıklı yaşıyor.Çocuk 4 aydan sonra bitkisel veya kimyasal,hiç bir ilaç kullanmadı.Çünkü tam olarak iyileşip kurtulmuştur.

Tüm ailesi çocuklarının hayatını kurtaran Güveloğlu’na minnettar…

Resmi tıklayarak büyütebilirsiniz.

Sevginin Güveloğlu tarafından kurtulmasının
haberi o günlerde Milliyet gazetesinde haber olmuştu.

GÜVELOĞLU 25 YILDA, BU TÜR AKCİĞER KANSERLERİNDEN YÜZLERCE HASTANIN BU ŞEKİLDE BİTKİ ÖZLERİ KOKTEYLLERİ İLE HAYATINI KURTARMIŞTIR. BU HASTALIKTA, TÜRE GÖRE BAŞARI ORANI % 50-70 DİR.


BİR BAŞKA ÖRNEK..

—– Original Message —–

From: [email protected]

To: [email protected]

Sent: Saturday, January 10, 2009 1:33 PM

Subject: Akciğer kanseri

iyi günler Atabay bey.
Babama 15 gün önce küçük hücreli akciğer kanseri teşhisi koydular. 4. evresiymiş. kanser karaciğerine ve omiriliklerine sıçramış.

01.01.2009 ‘da ilk kemoterapisine başladılar. 3 hafta sonra tekrar randevumuz var.

babamda karaciğerden dolayı sarılık var.

sarılık nedeniyle bir profösör( Şifa hastanesi İzmir) babamı tedavi etmedi. bizde Ege Ünversitesine yatırdık. oradaki doktorumuz %50 iyileşme sansı var ama tedavide hastayı kaybedebiliriz dedi. ama kemoterapiden sağsalim çıktı. şuan evde. doktoru karaciğerini fazla zorlamayalım diye ağrı kesici vermedi. sadece asist ve bağırsak çalıştırıcı şurup verdi.

ben doktorundan habersiz reishi mantarı veriyorum.(ne kadar doğru bilmiyorum ama bir ümit işte) . doktoru bitkisel bir şey uygulamayın özellikle keten tohumu ve ısırgan otu gibi şeyler hastayı karaciğer komasına sokarsınız dedi. korkuyorum biraz aslında bitkisel bir şeyler vermekten. ama bu hastalıktan kemoterapiyle kurtulabilir mi bilmiyorum.

bir tanıdığımdan sizin web adresinizi aldım ve inceleme şansı buldum.  mailler de hastaların iyileştiği yazıyordu.

sizden yardım istiyorum. bu hastalıktan  babam iyileşebilir mi. bilgi verirmisiniz.

herşey Allah’ın izniyle olur. böyle düşünüyorum. ne derlerse desinler ben iyileşeceğini düşünüyorum. sizinle irtibata geçmek istiyorum.

AKCİĞER KANSERİ HAKKINDA KLASİK TIBBİ BİLGİLER AŞAĞIDADIR.

Akciğer kanserleri sik rastlanan ve önemli bir hastalık mıdır? 

Tüm dünyada erkeklerde ve ayni zamanda dünyanın bir çok ülkesinde kadınlarda en sik rastlanan kanser türüdür. Bir çok kanser türünde giderek azalma söz konusu iken akciğer kanserine rastlanma sıklığı maalesef giderek artmaktadır. Tüm dünyada erkek ve kadınlarda halen en öldürücü kanser türüdür. Genel ölüm nedenleri arasında dünyada ikinci sırada yer almaktadır. 

Akciğer Kanserinin sebebi nedir? 

En iyi bilinen neden sigara içilmesidir. Bazı mesleklerde çalışma, hava kirliliği, radyasyon, genetik faktörler, beslenme alışkanlıkları gibi adi geçen diğer nedenlerin hiç birisi sigara ile mukayese edilecek kadar önemli değildir. 

Ak toprak kanser yapar mı? 

Ülkemizin bazı yörelerinde bulunan ak toprak, gök toprak olarak bilinen asbest veya zeolit içeren toprakla temas akciğer kanseri yapmaktadır. Duvar sıvama ve yer döşeme amaçlı kullanılan ve bebeklerin altına konan bu toprağın bulunduğu alanlarda yaşayanlarda akciğer ve akciğeri örten zardan köken alan kanserlere çok sik rastlanmaktadır. 

Akciğer kanseri bir meslek hastalığı mıdır? 

Evet. Bazen akciğer kanseri bir meslek hastalığı seklinde ortaya çıkar. Örneğin radyolog hekimler ve diğer radyasyonla çalışanlarda ve asbest sanayiinde çalışanlarda akciğer kanserleri çok daha fazladır. Asbest bir ses ve isi yalıtım maddesi olarak sanayide kullanılmaktadır. Bu iş kollarında (fren ve balata üretimi, gemi ve uçak sanayii, asbestli tuğla ve yapı malzemeleri üretimi gibi…) çalışanlarda akciğer kanserleri bir meslek riski olarak ortaya çıkmaktadır. 

Akciğer kanserinin sigaradan olduğu kesin mıdır? 

Kuskusuz. Sigara ile akciğer kanseri arasındaki sebep-sonuç ilişkisi doğru orantılıdır.Bir kişi sigaraya ne kadar erken yasta baslarsa, günde ne kadar çok sayıda ve ne kadar uzun süre sigara içerse, içtiği sigaradan ne kadar derin dumanı içine çekerse akciğer kanseri olma riski o kadar fazladır. 

Sigara içmeyen akciğer kanseri olmaz mı? 

Olabilir. Ancak bu, çok daha az rastlanır bir durumdur. Oysa, sigara içen bir kişinin akciğer kanseri olma riski içmeyene göre 13 ile 22 kat daha fazladır. 

Akciğer kanserlerinin hepsi sigaradan mi oluşmaktadır? 

Akciğer kanserlerinin %95′ inde sebep sigaradır. 

Önlenebilir kanser ne demektir? 

Bazı hastalıkların -örneğin genetik hastalıklar gibi- nedenleri çok iyi bilinmez yada, bilinse bile bunlardan kaçınmak olası değildir. Oysa diğer bazı hastalıklar değiştirilebilir çevresel faktörlerle -mikroorganizmalar, beslenme alışkanlıkları, iş ve çalışma koşulları, hava kirliliği gibi- ilişkilidir. Bu faktörler kontrol altına alınabilir ve değiştirile bilirse hastalık önlenebilmektedir. 

Akciğer kanseri olmamak için ne yapmalıyım? 

Akciğer kanserleri sigarayla ortaya çıktığından önlenebilir kanser türü olarak kabul edilmektedir. Sigara kullanmamakla bir kişi akciğer kanseri olma olasılığını çok büyük ölçüde ortadan kaldırmış olmaktadır. 

Akciğer kanseri irsi midir? 

Ailede akciğer kanseri öyküsünün olması sigara içmemek için en önemli nedenlerden birisidir. Çünkü akciğer kanserinin ortaya çıkışında genetik faktörler de rol oynamaktadır. Amcanızın, babanızın, kardeşinizin akciğer kanserine yakalanmış olması eğer sigara içiyorsanız sizin için bir erken uyarıdır. Bu uyarıyı dikkate almazsanız sizin yakınlarınız da sizin yaşadığınız türden bir acıya hazırlıklı olmalıdırlar. 

Hiç bir şikayetim yok. Yine de korkmalı mıyım? 

Sağlıkla ilgili her hangi bir yakınmanızın olmaması çok güzel. Ancak, bu yanıltıcı olabilir. Bazen hastalık uzun süre kendini belli etmeden ilerleyebilmektedir. Sigara içiyorsanız korkmalısınız! Gerçekten sizi rahatlatacak bir sözü söyleyebilecek durumda değiliz. 

Üç yıl sigara içip bıraktım. Kanser olma ihtimalim ne kadar? 

Sigaranın kanser yapıcı etkisi uzun yıllar kullanıldıktan sonra kendini göstermektedir. Sigara içen bir kişi sigarayı kaç yıl içerse içsin bıraktıktan sonra akciğer kanseri olma riski giderek düşmekte ve 5-10 yıl içerisinde hiç içmeyenlerle ayni oranda risk taşır duruma gelmektedir. 

Akciğer kanserinin belirtileri nelerdir? 

Tüm kanserlerde olduğu gibi kilo kaybı, halsizlik, iştahsızlık yanında; öksürük, balgam çıkarma, kan tükürme, göğüs ağrısı, nefes darlığı, hırıltılı solunum gibi akciğerlerle ilişkili yakınmalar olabilir. Bunlara bazen kanserin diğer organ ve dokulara yayılmasına bağlı olarak vücudun değişik alanlarında ağrılar, yutma güçlüğü, bas ağrısı, görme, denge bilinç bozuklukları vs gibi bir çok farklı şikayetler eklenebilir. 

Bunların hepsinin birlikte olması gerekli midir? 

Hayır. Bazen hiçbirisi bulunmayabilir veya bir ikisi bulunabilir. Bazen de bu yakınmalar vardır ancak, hasta akciğer kanseri değildir. Bu belirtilerin hiç biri kansere özgül değildir. 

Ne zaman doktora gitmeliyim? 

Eğer uzun yıllar sigara içiyorsanız, yasiniz 40′ in üzerindeyse ve yukarıdaki yakınmaların biri veya bir kaçı mevcut ise hekime başvurmanız ve akciğer kanseri bakımından değerlendirilmeniz önerilir. 

Akciğer kanseri nasıl teşhis edilir? 

Yukarıda bahsedilen belirtilere sahip bir kişinin öncelikle göğüs röntgeninin çekilmesi ve balgam incelemesinin yapılması ilk adimdir. Bunu bronkoskopi ve bilgisayarlı tomografiler vd tetkikler izler. 

Bronkoskopi nedir? 

Ağız veya burundan ince ve bükülebilir, ışıklı hortum veya rijit borularla akciğerlerimize kadar girilip solunum yollarımızın içten gözlenerek muayenesidir. 

Bronkoskopi ne ise yarar? 

Solunum yollarında yerleşmiş hastalıkların teşhisi ve tedavisi için kullanılan bir yöntemdir. Hastalığın doğrudan görülebilmesine, hasta alandan biyopsi vb işlemlerin yapılarak teşhis konulmasına yarar. 

Bronkoskopi sadece akciğer kanserlerinin teşhisinde mi kullanılır? 

Hayır. Solunum sistemini tutan ve bilhassa solunum yollarında yerleşen bir çok hastalığın teşhisinde rutin olarak kullanılmaktadır. 

Bronkoskopinin tehlikesi yok mu? 

Hayatimiz boyunca attığımız her adımın, yaptığımız her isin bir riski vardır. Trafiğe çıkmanın, uçağa binmenin, yüzmenin ve daha yapageldiğimiz nice işin taşıdığı risk bronkoskopinin risklerinden az değildir. Bronkoskopi ve bilhassa bükülebilir cihazlarla yapılan bronkoskopi güvenli muayene yöntemlerinden birisidir. Dikkatli çalışıldığı sürece ciddi bir sorunla karsılaşma olasılıği son derece düşüktür. 

Bronkoskopi sırasında çok acı çekilir mi? 

Bronkoskopi öncesinde hastaya anestezi uygulanır. Yani ağrı, öksürük, bulantı hislerinin uyanmasına mani olmak üzere solunum yolu boyunca geçici süre uyuşma sağlayan bir ilaç nefes yoluyla hastaya verilir. Bu işlem usulüne uygun olarak yapılırsa hasta ağrı, acı çekmeden bronkoskopi yapılabilir. 

Akciğer kanseri bir kaç çeşit midir? 

Akciğer kanserleri farklı hücre tiplerine göre gruplandırılır. Her türün seyri, tedaviye cevabi, farklıdır. Tedavi planlanırken kanserin türü de bilinmelidir. Hastalığın ağırlığı da türüne göre farklılık gösterebilir. 

Bronkoskopi yapılan kişilerde bazen sonradan kanser çıkıyor mu? 

Böyle bir şey asla doğru değildir. Bronkoskopi yapılan kişilerin bir kısmında zaten kanseri teşhis için bu işlem yapılmaktadır. Dolayısıyla bronkoskopi yapılan kişilerin bazısına kanser teşhisi konması bronkoskopi yapıldığından değildir. Bilakis, kanser olduğu düşünüldüğünden bronkoskopi yapılmıştır. 

Akciğer kanseri teşhisi konan hastaya ne yapılmalıdır? 

Öncelikle kanser olduğu mutlaka biyopsi ile kesinleştirilmelidir. Sadece muayene veya röntgenlerine bakarak kanser teşhisi konamaz. Bunu takiben, kanser tipi belirlenmelidir. Bundan sonra ise kanserin büyüklüğü, yerleşim yeri, yayıldığı diğer bölgeler araştırılmalıdır. Bu işlemlere evreleme diyoruz. Son olarak hastanın direnci, günlük yaşamını devam ettirirken sahip olduğu performans tayin edilip, hasta ile konuşarak tedavi kararı verilmelidir. 

Parça almadan tedaviye başlansa olmaz mi? 

Bazı hastalar parça alınmasına (biyopsi) pek sıcak bakmıyorlar. Oysa, bu yapılmadan kanser tedavisine başlanamaz. Kanser tedavisinde kullanılacak yöntemler ve ilaçlar hastaya bir çok bakımdan riskler getirecektir. Bu riskleri üstlenmesi için öncelikle kanser teşhisinden ve tipinden emin olmak gerekir. Rastgele kanser tedavisi olmaz. 

Parça alınınca kanser yayılır mi? 

Ameliyat esnasında kanser hücreleri mitoz (bölünme) yapacağı için yayılımı hızlanır.

Kanser teşhisi hastaya söylenmeli midir? 

Hastaya asla ve hiçbir zaman yalan söylenmemelidir. Hastanın hastalığı hakkındaki sorularına doğru cevaplar verilmelidir. Ancak, bütün doğruları hemen söylemek doğru olmayabilir. Yavaş ve kademeli olarak bilgi aktarılmalı, sorun açıklanırken çare ve tedavi biçimi birlikte anlatılmalıdır. Hastanın yasamla bağı ve iyileşme umudu sarsılmamalıdır. Kuskusuz,, bu bir üslup sorunudur. Hastasını önemseyen, acısını paylaşan, ona zaman ayıran, sabırla dinleyen, onun sorununa çare arayan, umudunu artıran empatik bir hekim davranışı iyi bir tedavi kadar belki de akciğer kanseri için bundan daha önemlidir

KANSER VE BESLENME

Kanserin oluşumunda beslenme alışkanlıklarının etkisinin % 30 ile 70 arasında değişmekte olduğu bilinmektedir. Beslenmeye bağlı hangi alışkanlıkların kanserin oluşumunda desteklediğini bilirsek ve besin seçimlerimizi bu doğrultuda yaparsak kanser riskini önleyebiliriz. İşte dikkat edilmesi gereken noktalar:

Diyetle alınan posa miktarının yetersiz olması kolon kanseri başta olmak üzere pek çok kanser türünün oluşumunda önemli bir etkendir. Bu sebeple diyet posasının kaynağı olan sebze ve meyvelerin, kuru baklagillerin, kepekli tahıl ürünlerinin bol miktarda tüketilmesi önemlidir.

Günlük beslenmemizde diyetimizle aldığımız katkı maddelerinin miktarları ve türleri kanserin oluşumunda önemli bir etkendir. Etlerin korunmasında kullanılan nitrit ve nitrat tuzları, doğal veya sentetik antioksidantlar, renk vericiler, zayıflama ve diabet diyetlerinde kullanılan yapay tatlandırıcılar, dikkatli kullanılması gereken katkı maddeleridir.

Özellikle bulgur, mısır, yer fıstığı ve diğer yağlı tohumlarda üreyen küfler ve onların toksinleri kansere neden olabilmektedir. Bu besinlerin üretiminde neme ve sıcaklığa dikkat edilmelidir. Tahılların yıkanması, havalandırılması, güneşletilmesi bir dereceye kadar toksini azaltmaktadır.

Kızartma, kavurma, tütsüleme gibi bazı pişirme yöntemleri kanser oluşumuna neden olabilmektedir. Özellikle protein içeriği yüksek besinlerin kızartılması veya tütsülenmesi kanserin öncüsü olan kimyasal bileşiklerin oluşumuna neden olur. Bu sebeple yiyeceklerimizi hazırlarken en sağlıklı pişirme yöntemleri olan haşlama, fırında pişirme veya ızgara tercih edilmelidir.

Alkol ve sigara kanserin oluşumunda önemli iki etkendir. Bu ürünlerin kullanımları mümkün olduğunca azaltılmalıdır.

Şişmanlık kanserin ortaya çıkmasını kolaylaştıran etkenlerden birisidir. Şişmanlık ile özellikle meme ve endormetrial kanseri riski artmaktadır, var olan kolon, prostat, rektum, böbrek ve serviks kanser türleri daha hızlı gelişmektedir. Bu sebeple vücut ağırlığının korunması şarttır.

Ayrıca diyetle fazla miktarda alınan hayvansal kaynaklı protein ve yağın da meme, uterus, kolon kanseri gibi bazı kanser türlerinin ortaya çıkmasında önemli bir etken olduğu bilinmektedir.

Antioksidant vitaminler olarak bilinen A, C ve E vitaminlerinin yetersiz miktarlarda alınması, kanserin nedenlerinden birisidir. Çünkü bu vitaminler kansere neden olan bileşiklerin oluşumunu engelleyebilmektedir. Bunun yanında riboflavin, kolin, pantotenik asit, tiamin vitaminleri ile çinko, selenyum, nikel, iyot, molibden, demir ve magnezyum minerallerini yeterli miktarlarda alınması kanserin önlenmesi için gereklidir.

İnek sütünün kanseri engelleyici etkisi de son bilimsel çalışmalarla ortaya konmaktadır

GÜVELOĞLU’NA GÖNDERİLMİŞ BAZI HASTA YAKINI MEKTUPLARI AŞAĞIDA VERİLMİŞTİR 

Sayın;Atabay Güveloğlu
Hemen konuya girmek istiyorum.
Babama 2 yıl önce akciğer kanseri teşhisi kondu. Yaklaşık 1 ay boyunca istanbul Süreyya paşa hastanesinde kaldı. Çıktıktan sonra 1 ay kadar ışın tedavisi gördü. Doktorlar ciğerindeki kanserli bölgenin küçüldüğünü ve artık sadece ağız yolu ile ilaç tedavisine gideceklerini söylediler ve bizi Okmeydanı SSK ya havale ettiler..

Yaklaşık 1 yıl boyunca gayet iyi bir şekilde eski yaşantısına döndü. Hatta sigaraya bile bıraktı. Ama sonra yani 8 -9 ay önce boğazında ve kasığında şişlik ile hastaneye gittik. Film çekildi, yine kanser dediler. Bu sefer kemoterapi gördü. Bacağındaki bölgeden bir delik açıldı ve tedaviden sonra oradan bayağı bir kan geldi ve orası küçüldü yok oldu. Ama boğazı geçmemişti. Tekrar kemoterapi gördü. Yine geçmedi sonra işin gördü ve boğaz küçüldü. Ama kemonun etkisi ile son 8 aydır tam olarak normal yaşantısına dönemedi. Büyük ölçüde ağrıları vardı. Doktor bizi Okmeydanı hastanesindeki ağrı merkezine yönlendirdi.Oradan ağrı için ilaçlar aldık son 2 aydır onlara kullanıyordu. Ağrılar geçmişti, ama tam olarak iyi değildi. Ağrısı yoktu ama sanki vücut kimyası alt üst olmuştu Ama yinede iyi sayılırdı. Ta ki son bir haftaya kadar. Şimdi yataktan kalkamaz oldu. Nefes almakta aşırı bir zorlanma şikayeti var. Doğru dürüst bir şeyde yemiyor. Kilo kaybediyor. Ben tavsiye ettiğiniz şeyleri kullanacağım babama ama bu halde onları yemesi ve içmesi bile çok zor. Şu an için ilk etapta solunum sorununu nasıl halledebiliriz. Sonra sizin tedavi yönteminize geçmek istiyorum. Lütfen çok acil beni bilgilendirseniz sevinirim…

NOT:Yukarıdaki hasta yakınına,bu aşamaya getirilmiş ağır vakalarda bitkisel ilaçların gücünün yetmediği bildirilmiştir. 

Atabay bey merhaba , 

Ben İstanbul’dan yazıyorum. Dün akşam sizinle telefonda konuşmuştuk, anneme 2 ay önce akciğer kanseri teşhisi konuldu (malign mezotelyoma) doktorlar bu kanserin akciğer zarında olduğunu söylediler, annemin yaşama süresi içinde 1 – 1.5 yıl şeklinde tahmin ediyorlar, yine 2 ay kadar önce akciğerden 2.5 litre kadar su alındı. Kendisinde yıllardan beride ülser var o yüzden her şeyi kolay kolay yiyip içemiyor. Sizin bu hastalığı tedavi etme şansınız nedir, eğer cevabınız olumlu olacaksa ilaçlarınıza başlamak istiyoruz.
Selamlar,saygılar.

Merhaba,
Annem ileri düzeyde akciğer kanseri, çeşitli doktorlara Götürdük fakat hepsinin yanıtı son günlerini yasıyor yönünde oldu. Şu anda Kemoterapi uygulanıyor. Onu da iş olsun diye uyguluyorlar gibi…
Sizden acil olarak bize yol göstermenizi önemle rica ederiz…
Yardımlarınız beni ve ailemi hayata geri döndürecektir.
Selam ve saygılarımla.

Klasik tıpta kanserin çaresi yoktur! Kemotarapi vs. bu sorunda asla kalıcı çözüm değildir.

Şu anda uygulanan tıbbi onkolojik tedavilerle kanserden kurtulmak mümkün değildir.Öyle olsa idi bu sorundan değerli, güç yetişen kıymetli bilim adamlarımız olan doktorlarımız ölmezlerdi.

Ama maalesef şimdiki tıpta tedavi değil, kanserde sadece tanı vardır. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.