www.atabayguveloglu.com


GAZDAN ZEHİRLENEREK BİTKİSEL HAYATA GİRMİŞTİ

 
 

"ATABAY GÜVELOĞLU"NUN BİTKİSEL
İLAÇLARININ ETKİSİ İLE GÜZEL NESLİHAN
DA AYLAR SONRA YENİDEN HAYATA DÖNDÜ...


 

 
       Aşağıda, bir haber ajansının, kızının öyküsünü yazdığı Dr.Hale Kabacaoğlu,
2006 yılında ünlü Herbalist Atabay Güveloğlu nu telefonla arayarak, şofben zehirlenmesinden dolayı beyinsel fonksiyonlarını kaybeden kızının beyinsel faaliyetlerinin düzelmesinin yavaş gittiğini ve bunu hızlandıracak bitkisel maddelerinden yararlanmak istediğini söyledi.Güveloğlu da, ATROFİ tedavisinde 1985 yılından bu yana başarı ile uygulattığı bitkisel reçetelerinden hazırlayarak ücretsiz gönderdi.

     Henüz ilk üç ay kullanan Neslihan da olağanüstü bir gelişme görüldü.Konuşmaya başladı.Annesi ile değişik konularda sohbetler etti ve ediyor. Yazı yazıyor ve kitap okuyabiliyor. Anne sevinç içinde Atabay beyi arayarak sevincini ve minnettarlığını belirtti.Devamı olan ilaçları istedi ve gönderildi.
Neslihan'ın sorunu sadece geçmişi yeterince anımsayamamak. Her şeyi yeni baştan öğreniyor.Güveloğlu tekrar devamı olan  bitkisel ilaçlarını gönderdi.Bir yıla kadar Neslihan normal yaşamına kavuşacak.. Spazm yapmış nöronlar tekrar, Güveloğlu'nun formülü olan bitki özleri kokteylleri ile eski fonksiyonlarına kavuşuyorlar ve yaratılıştan organsal görevleri ne ise tekrar onu yapmaya başlıyorlar.Beyin, normal faaliyetine dönüyor...

    Bursa'da çalışan Uzman Dr.Hale hanım telefonda Güveloğlu'na "Sizin sadece kanser ve lösemi  tedavilerinde başarılı olduğunuzu sanıyordum. Kızımı kurtardınız.Sizi tüm dünyaya tanıtacağım.Bu başarılarınızdan tüm insanlığın faydalanması gerekir. 2001 de bu acı durumumuzu "Fedakar anne" diye Arena programında veren Uğur Dündar beyi de arayarak bu başarıyı Arena' da yayınlamasını rica edeceğim" dedi.

   (Arena ekibi Güveloğlu'nun iyileştirme haberi üzerine 2. kez Kasım 2007 de tekrar gelerek ve Hale hanım ve Yasemin' in  iyileşmiş durumunu görerek yeni çekim yapmış ve 16 Mayıs 2008 de Arena Programı'nda bunu  yayınladılar.Doktor anne mucizeyi anlattı.Arena'ya teşekkür ediyoruz.)

 

   

USTACA KULLANILDIĞINDA BİTKİSEL İLAÇLAR MUCİZELER YARATIR...
 
 


BU DEĞERLİ ANNE-KIZ İLE İLGİLİ BİR HABER AŞAĞIDADIR

Bitkisel hayata giren kızını 5 yıllık mücadele sonucu hayata döndüren doktor, yılın annesi seçildi.

Bursa'da şofbenden zehirlenerek bitkisel hayata giren üniversite öğrencisi kızını 5 yıllık mücadeleden sonra yürütmeyi ve konuşturmayı başaran doktor anne Hale Kabacaoğlu, Türk Anneler Derneği Bursa Şubesi tarafından yılın annesi seçildi.

Zafer Plaza Alışveriş Merkezi'nde düzenlenen ödül törenine kızı Neslihan ile birlikte katılarak herkesi hayrete düşüren Bursa Zübeydehanım Doğumevi Radyoloji Uzmanı Dr. Hale Kabacaoğlu, kızının tek eksiğinin baba sevgisi olduğunu söyledi. 5 yıl önce yaşanan olay şöyle gelişmişti. Yıl başı tatili için geldiği evinde duşa giren Anadolu Üniversitesi (AÜ) Seramik Mühendisliği öğrencisi Neslihan Köse, 30 Aralık 2001 tarihinde şofbenden çıkan karbonmonoksit gazından zehirlendi. Annesi tarafından yarı baygın halde bulunan genç kız, Bursa Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Komaya giren genç kız, ilk önce Uludağ Üniversitesi'ne ardından da Haydarpaşa GATA'da oradan da Ankara Bilkent TSK Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi'ne yatırıldı.

Doktorların umudu kesmesine rağmen yılmayan anne, tıpta 'atrofi' denilen beyin hücrelerinin tamamına yakını ölü olmasına rağmen ümidini yitirmedi. Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı doçentlik tezini, mesleğini ve özel hayatını bir kenara bırakan Dr. Kabacaoğlu, 2 yıl yoğun bakımda kızıyla birlikte yaşadı. Bu sırada kızına hikayeler okuyup Mozart'ı kulaklıkla kızına dinleten Kabacaoğlu, yattığı yerde vücudunda yaralar çıkmaması ve felç olmaması için sürekli kızının pozisyonunu değiştirdi,ayaklarına ve kollarına masaj yaptı. Geri çekilen dilini dudaklarına sürdüğü çikolatayla çözdürdü. 5 yıllık çabanın sonunda anne Dr. Kabacaoğlu, üniversiteli Neslihan'a yeniden okumayı öğreterek onu anaokulundaki çocukların seviyesine getirdi.

Evine astığı yazı ve yönlendirme levhalarıyla üniversiteli kızına önce yürümeyi, ardından tuvalet alışkanlığını, son olarak da konuşma ve okumayı öğreten anne Dr. Kabacaoğlu, bunları yaparken, otistik oğlunu hayata kazandıran Lorenzo'nun Yağı' filminden ilham aldığını söyledi.

Diğer yandan Dr. Hale Kabacaoğlu, bu arada "Dünyaya bir kere gelinir" diyen eşi tarafından terk edilince, evinin ve çocuğunun masraflarını karşılamak için mesleğine geri döndü.

Kadavra olan kızını hayata döndürmenin sevincini yaşayan anne, tıp otoritelerini de hayretler içinde bıraktı. İstanbul Yeditepe Üniversitesi ve Eskişehir'de düzenlenen konferansta Neslihan'ın hayatı 5 Amerikalı ve yüzden fazla bilim adamı ve profesörü hayrete düşürdü. Kızının yeniden üniversiteye başlayacağı günleri iple çektiğini söyleyen Kabacaoğlu'nun bu gayreti, Türk Anneler Birliği Bursa Şubesi tarafından ödüllendirildi. Konuşabilen, söyleneni anlayan ve rahatlıkla yürüyen Neslihan ile birlikte ödül törenine katılan anne, buruk bir sevinç yaşadığını söyledi.

Yaptığı işin takdir görmesinin kendisini çok sevindirdiğini söyleyen Kabacaoğlu, "Bir anne olarak yapmam gerekeni yaptığım inancındayım. Çocuğumu çok seviyorum. Onu eski haline kavuşturmak ise tek hedefim. O günleri de göreceğime inanıyorum. Şu an Neslihan fiziksel olarak çok iyi. Ancak kızımın tek eksiği baba sevgisi" diyerek evi terk eden eşine geri dönmesi çağrısında bulundu.

2007'de yılın annesi seçilen Dr. Hale Kabacaoğlu'na plaketi, Anneler Derneği Bursa Şubesi Başkanı Ceyda Derin tarafından verildi.

KaynaK : İHA

 
 


 

 
 

 
 

ANA SAYFA