Güveloğlu'nun Bu Benzersiz Başarıları Karşısında Bilim Adamları Neler Dediler?

İlaçla Tedavide Bir Reform Yaratan Araştırmacı
Herbalist Atabay Güveloğlu

HER BİTKİDE ŞİFA VERİCİ PEK ÇOK ÖZELLİKLER VARDIR

Dünyada 7 milyon civarında bitki türü vardır. Kimya sanayiinin ve laboratuar ortamının doğmasından bu yana yüz yıllardır bu 7 milyon bitki çeşidinin % 80 i araştırılmaya tabi tutulmuş ve bitkilerin bileşenleri ile çeşitli alanlarda kullanılabilen etken maddeleri tek tek tespit edilmiştir. Bu araştırmalarla her cins bitkinin istisnasız olarak kesin bir şifa ve besin değerinin olduğu anlaşılmıştır. Bu gün, biz insanlara gerekli olan ise, bu bitkilerden nasıl uygun ve etkin ilaçlar elde edebileceğidir. Hangi bitkiler ve etken maddeleri hangi hastalıklarda şifa verebilir. Hangi dozlarda ve ne kadar sürelerde kullandıkları zaman hastalar iyileşebilirler. İlaç bilimi bu arayış içinde doğmuştur. İlaç olabilecek maddelerin % 92 sini de bitkiler oluşturmuştur. Bu dün de böyle idi, bu gün de böyledir. Bu bitkisel maddelerin tespitinde ise en büyük kaynak herbalist diye tabir edilen bitki bilimcilerin binlerce yıl gerilere dayanan araştırmaları ve deneyimleri olmuştur.Yöresel halk ilaçları takip edilmiştir. Örneğin; sıtma hastalığında kına kına kabuğu kaynatıp içerek iyileşen amazon ormanı yerlilerinin bu ilacından "kinin" denilen madde elde edilerek ilaç yapılmıştır ve bu gün de halen sıtmanın tek ilacı budur. Kızılderililerin ilaç olarak kullandıkları söğüt ağacının yaprak ve kabukları incelenip etken maddesi elde edilerek "Aspirin" elde edilmiştir.

HERBALİZM NEDİR?

Herbalizm, tüm bitkilerin hastalıkların tedavisine yönelik olarak araştırılması ve hastalara uygulanabilir hale getirilmesi bilimidir. 6000 yıllık bir ekoldür. Amatörce, merak ve gereksinim olarak başlanılarak bu gün "Fitoterapi" denilen çağdaş ilaç bilim dalı haline getirilmiştir. 

Bir Mektup...

Prof.Dr.Med.Mustafa Selli 14-09-1992
Keikin den Buseh 87
423 Wesel Almanya

Sayın Atabay Güveloğlu kardeşim,


Kanser ve siroz gibi öldürücü hastalıklar konusundaki buluşlar ve başarılarınızı Almanya'da öğrendim. İstanbul'da hastalardan bazıları ile de bizzat görüştüm. Önceki ve altı ay tedavinizden sonraki raporlarını inceledim ve gerçek olduğunu gördüm. Beni çok etkiledi. İnsanlığa yapılacak en büyük hizmet sizin şu andaki buluşunuz. Tebrik eder Daha çok başarılar dilerim. Bu reçetelerinizin yakın gelecekte tüm dünyada uygulanacağına bir bilim adamı olarak yürekten inanıyorum.

Ben de 1956 yılından beri kanser araştırması ile uğraşmaktayım.Beynelminel tıp biyoloji derneğinin (İnt.med.zeitschrifı.Almanya) üyesiyim. Ve bir çok bu tip çalışmalar yayınladım. Fakat halen çare bulamadık bizler. Araştırma kuruluşumuz sizler gibi tabii maddelerle ve genellikle bitkilerle çalışırlar. ben artık yaşlandığım için bunlarla fazla uğraşamıyorum. Fakat pek çok hastalarla her an karşı karşıya bulunmaktayız. Dünyanın her yerinden geliyorlar. Acaba sizlerin bu reçetelerini onlara nasıl tavsiye edeceğiz. Reçetenizdeki özel maddeleri nasıl temin ettireceğiz. Sizlerle nasıl ilişki kuralım. Bizde sadece kanser ve siroz çeşitleri önemli.Diğer hastalıklarla pek uğraşamıyoruz.Bunu çok rica edeceğim. hastaları size yollayacağım. Bunu bir insanlık görevi ve bir bilim adamı olarak sizden çıkar beklemeden yapacağım. Çünkü başarınızı gördüm ve inandım. Haberinizi beklerim ve sizi sevgi ile selamlar, gözlerinizden öperim.

Prof.Dr.Dr.Med.Mustafa Selli
Speciallity
Medical Laboratory İnfections Disease
Cancer Research Chemotherapy


---- Original Message -----
To: [email protected]
Sent: Thursday, February 26, 2004 8:49 AM
Subject: Hepatit hakkında
Sayın Güveloğlu,


Hepatit B hastalarında verdiğiniz bitkisel ilaçla viral yükü tamamen negatifleştirdiğinizi öğrendim. Verdiğiniz bitkisel tedavinin içeriğini öğrenebilirsem mevcut hastalarımızda da kullanabileceğimizi düşünüyoruz.
Cevabınızı en kısa zamanda bekliyoruz, saygılarımla.

Prof Dr F.Ç.

Doktorlarımızın Atabay GÜVELOĞLU'na Yazdıkları Mektuplar..