Güveloğlu'nun Bu Benzersiz Başarıları Karşısında Bilim Adamları Neler Dediler?


GÜVELOĞLU BAŞARILI BİR HERBALİST'TİR

Atabay Güveloğlu, henüz orta okul yıllarından bu yana bu konuyu bilinçli şekilde inceleyerek bu aşamaya getirmiş olan bir araştırmacıdır.

Ortaya çıkardığı bitkisel ilaç reçetesi olan terkip formüllerini uygulayarak binlerce kişi kanserden sivilceye kadar yüzlerce çeşit hastalıklardan tamamen kurtulmuşlardır.

Bu linkte, zaman zaman basına yansıyan bölümlerini de görebilirsiniz.

 

 

 

 

  


Doktorlarımızın Atabay GÜVELOĞLU'na Yazdıkları Mektuplardan Bazıları..


Dr.Rauf Akbarlas 1985-ADANA

Değerli Güveloğlu,

İlaç bilimi zaten bitkilerle başlamıştır. Halen de çağdaş tıbbın en son geldiği aşama "Fitoterapi" yani bitkisel ilaçlarla tedavidir. Otuz yıllık doktorluk hayatımda pek çok hastamı şifalı bitkiler ve özleri ile iyileştirdim.

Ancak sizin hastalıkları değerlendirme felsefeniz ve bulduğunuz bitkisel formüller, dünya tıp literatürüne geçecek yeni bir İbn-i Sina olayıdır. Bir Türk ve Adana'lı hemşehrim olarak sizinle gurur duyuyorum. Bir hekim olarak da size saygılarımı ve takdirlerimi sunuyor, başarılarınızın devamını diliyorum.

Dr.Rauf Akbarlas


Dr.Emin Derman- İZMİR-1983

Sayın değerli Herbalist Atabay bey,


Size yeni kitaplarımdan göndermiştim. Sanırım aldınız.(...)
Tüm Türkiye'nin ve İzmir'lilerin bildiği gibi,hekimlik hayatımda hastalarımın pek çoğunu bitkiler ve bitki özleri ile tedavi ederek tam bir sağlık kazanmalarını sağladım. Bu konuda bildiğiniz gibi pek çok da kitaplar yazdım.

Dünya, bitkisel ilaçlarla tedaviye dönerek tıpta yeni bir Hipokratizm metodu ortaya çıkarmıştır. Sizin bu konudaki çalışmalarınızın ve başarılarınızın bu metodda ayrı bir yeri olacaktır. Uygarlığımız, temelde aynı mesleğin sahibi olmayan pek çok buluş sahibinin buluş ve icatları ile gelişerek bu güne gelmiştir. Sizin de Tıp ve eczacılık alanındaki buluşlarınız özel bir çalışma ve yeteneğinizle olmuştur. Dileğim bu buluşlarınızdan tüm dünya insanlarının faydalanmasıdır.

Tebrik ediyor ve saygılar sunuyorum.

Dr.Emin Derman


----- Original Message -----
To: [email protected] Thursday, February 26, 2004 8:49 AM
Subject: Hepatit hakkında

Sayın Güveloğlu,
Hepatit B hastalarında verdiğiniz bitkisel ilaçla viral yükü tamamen negatifleştirdiğinizi öğrendim. Verdiğiniz bitkisel tedavinin içeriğini öğrenebilirsem mevcut hastalarımızda da kullanabileceğimizi düşünüyoruz.

Cevabınızı en kısa zamanda bekliyoruz, saygılarımla.

Prof Dr Fügen Çullu
Cerrahpaşa Tıp Fakültesi


From:(İsmi bizdedir.Bazı çevrelerce rahatsız edilmiş ve rica etti kaldırdık.)
To: [email protected]
Sent: Wednesday, December 17, 2003 11:41 AM
Subject: Bilgi Almak


Sayın Atabay Güveloğlu,


Adınızı iyileştirdiğiniz bir hastanızdan duydum.Daha sonra Herbalist nedir diye bir gün bir siteye girdim ve sizin yaptığınız çalışmaları gördüm İnanın sizi tebrik ediyorum azminize hayran kalmamak mümkün değil biliyorum bizim ülkemizde çalışan farklı bilgiler üretmek için çaba harcayan kişileri örselemek normal bir davranış gibi algılanıyor. Ben İstanbul Üniversitesi Biyoloji Bölümünde Uzman Biyolog olarak çalışıyorum ben ve eşim sulak alanlar ile ilgili olarak araştırma yaptığımız için çok fazla araziye çıkıyoruz. Doğanın gücüne ve şifalı bitkilere çok inanıyorum. Sizden öğrenmek istediğim asıl konu ülkemizde Herbalist olmak için ne yaptınız? Üniversitede hocalarla görüştüm. Bu konuyla ilgili olarak açıkçası fazla aydınlatıcı olamadılar Çünkü üniversitede fototerapi ile ilgili çalışmalar var ama bir sertifika verilme gibi herhangi bir çalışma yok Acaba siz bunun için yurt dışından bir sertifika mı aldınız yoksa farklı bir yol mu izlediniz,inanın çok merak ediyorum.

Açıkçası sizin gibi deneyimli bir kişinin gelecek nesillere Herbalist yetiştirmek gibi bir misyonu olmalı. Gerçekten sizin gibi başarılı bir insanı tanımak beni çok mutlu etti. İnsanlık adına çalışmalarınızın devamını temenni eder beni de aydınlatırsanız memnun olurum. İyi günler.

(Yukarıdaki e-mail sahibi uzmanın adı daha önce burada yazılı idi.Ancak bazı çıkarcı güçler bu bilim adamını da sıkıştırmışlar ve ismini çıkartmamızı rica etti,kaldırdık...)


----- Original Message -----
From: fatma ülker
To: [email protected]
Sent: Monday, May 01, 2006 10:35 AM
Subject: Kadın doğum uzmanından tebrikler

Merhaba,
Ben doktor Esma Sarıkaya. Kadın hastalıkları doğum ve tüp bebek uzmanıyım, Mersin'liyim. Sayfanızı internette bugün gördüm. Tebriker. Bizim konularımızla ilgili çok doğru bilgiler mevcut. Kısır hastalarıma kaplıca ve herbal çaylardan faydalanmalarını tavsiye ediyordum. Artık sizi tavsiye edeceğim. Bilgilendirici broşürlerinizden yollayabilirseniz muayenehanemde bulundurmak isterim.
Selamlar.

Muayenehane adresim:Meşrutiyet cad no:42 Dire 3 Kızılay - Ankara


Başvurusu için tıklayınız..!