SEDEF HASTALIĞI VE TEDAVİSİ

SEDEF HASTALIĞI VE
OLUŞUMU KONUSUNDA
ATABAY GÜVELOĞLU TEORİSİ…
SEDEF TEDAVİSİNDE BU BİR BULUŞTUR, REFORMDUR!

İŞTE GÜVELOĞLU’NUN BENZERSİZ BİTKİSEL İLAÇ TEDAVİSİ

GÜVELOĞLU’NUN 1985 DEKİ BULUŞU OLAN BİTKİ ÖZLERİNDEN OLUŞAN FORMÜLÜ SEDEF HASTALIĞINDA EN AZ 10 YILLIK BİR REMİSYON SAĞLIYOR.

SEDEF HASTALIĞI NEDİR ?
BU SORUNDAN KALICI OLARAK NASIL KURTULABİLİRSİNİZ. 25 YILDA ADRESLERİ BELLİ, BİNLERCE  İYİLEŞME ÖRNEĞİ..

—– Original Message —–

From: [email protected]

To: [email protected]

Sent: Wednesday, December 30, 2009 3:59 PM

Subject: MERHABA

İyi Günler Atabay Bey,

Ben 37 yaşında İstanbul Avcılarda oturan sizin web sayfanızı 2009 Mart ayında tesadüfen buldum. Sedef hastasıyım hastalığıma çözüm bulmak için araştırırken tesadüfen buldum. Nisan ayında ilaçlara başladım şuan son kürdeyim. ilaçlarıma devam ediyorum vücudumda hiç bir şey kalmadı, Benim için mucize bir insansınız. Dualarım sizinle tanıdığım arkadaşlarıma da tavsiye ediyorum. Onlarda ilaç almaya başladılar.. İnşallah onlara da iyi gelir.

Not: Hasta iken çekilmiş fotoğraflarım ile şuan ki fotoğraflarımı göndereceğim o yönden çok mutluyum inanın yaralardan yatamıyordum. Şuan hiçbir şey yok. Allah razı olsun sizden çok mutluyum..

Aydın SARI
Avcılar/İSTANBUL

—– Original Message —–

From: aleyna 1001

To: [email protected]

Sent: Monday, February 15, 2010 9:23 PM

Subject: çok ama çok teşekkür ederim

Sayın Atabay Bey,
Yolladığınız ilaç kürlerini 6 ay boyunca kullandım ve sedef tedavisi olumlu yanıt verdi çok memnun kaldık, herkesin şifa bulması dileğiyle Allah razı olsun çok sizden ve bu tedavide emeği geçen herkesten..
.

 

—– Original Message —–

From: türkan inci

To: [email protected]

Sent: Wednesday, December 30, 2009 3:28 PM
Merhaba Atabay Güveloğlu ben Türkan İnci. Size nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum kızım 11 yıldır sedef hastası idi, sizin sayenizde tamamen  iyileşti umutlarımızın bittiği anda sizin sayenizde yeşerdi size çok teşekkür ederim .saygılarımla…

 

SEDEFLİ BİR BAYANIN SEDEF YARALARI GÖRÜLÜYOR

BİR TEŞEKKÜR MAİLİ AŞAĞIDA..

—– Original Message —–
From: “esra erturk” <[email protected]>
To: <[email protected]></[email protected]></[email protected]>
 atabay_guveloglu
Sent: Monday, December 11, 2006 4:29 PM

SAYIN GÜVELOĞLU
Öncelikle size çok teşekkür ediyorum sayenizde sedef hastalığından kurtuldum ilk defa cildimi böyle bebek cildi gibi görüyorum size minnettarım.

TEŞEKKÜRLER ,SAYGILAR

—– Original Message —–

From: Ayşe Gezer

To: atabay_guveloglu

Sent: Monday, January 29, 2007 5:59 PM

 

Merhaba Atabay Bey

 

daha önce sizden  sedef hastalığı tedavisi için bitkisel karışımlar almıştık. 8 aylık tedavi sonrasında sedef lezyonları tamamen yok oldu. aradan 1  yıl geçti ve şükürler olsun ki hastalık tekrar etmedi.size  minnetimizi anlatmakta teşekkür kelimesi kifayetsiz kalmakta… sizden ve yaptığınız karışımlardan faydalanabilmeleri için bunu herkese anlatıyorum.

yazık ki şuan için babamın ciddi bir rahatsızlığı var. ve yine sizin yardımınıza ihtiyacımız var. 3 aydır babama sürekli testler yapılıyor hastalığı akciğerinde. 1 ay önce yapılan testlerde sonuçların iyi olduğu söylendi. 10 gün önce tekrarlandı ve kanserden şüphelendiler.ilk etapta doktor % 70 kanser dedi ancak test sonuçlarının sınırda çıktığını kanser olmadığını söylüyorlar. şuan sadece  evde ilaç tedavisi görüyor.

bu durumda sizin bize önerebileceğiniz bir tedavi olabilir mi ? şuan ilaç kullandığından bitkisel  ilaçların yan etkisi olabilir mi ? ilaç tedavisi 10 gün sonra bitiyor.

Babam 54 yaşında.

 

teşekkür ederim

 

hoşça kalın

BİR SUBAY EŞİNİN TEŞEKKÜR MEKTUBU AŞAĞIDA

— Original Message —–

From: ömer murat

To: atabay_guveloglu

Sent: Thursday, February 05, 2009 9:44 PM

Subject: tedavi sonucu teşekkür ediyoruz.

Selam hocam nasılsınız? ben İzmir’den hastanız Meliha Murat(sedef hastalığım vardı)Tedaviye nisan2008 ayında başlamıştık ve 9 aylık bitkisel ilaç gönderip tedavi uygulatmıştınız bana.geçtiğimiz ocak ayında 9 cu ayım bitti ve çok şükür sayenizde sedeflerden eser bile kalmadı. Vücudumun durumunu anlatmıştım….Tamamen iyileştim.İnanın size nasıl teşekkür edeceğimi bilmiyorum ama bir şeyi çok iyi biliyorum, ömrümüm sonuna kadar size dua edeceğim ve tüm sedef hastalarına sizin tedavinizi tavsiye ediyorum .Rabbim sizden binlerce kez razı olsun inşallah beni yeniden hayata bağladınız tekrar eski mutlu günlerime  geri döndüm.Bundan sonra nelere dikkat etmem gerekiyor bilgilendirirseniz çok mutlu olurum . tekrar size şükranlarımı sunar o kıymetli ellerinizden öperim. Eşim Ömer in size çok selamları var hayırlı akşamlar…
BİR BAŞKA  TEŞEKKÜR MEKTUBU
—– Original Message —–

From: Leyla DEMİR

To:atabay_guveloglu

Sent: Thursday, March 26, 2009 2:55 PM

Subject: Sedef için teşekkür.

 

Sevgili Atabay GÜVELOĞLU;

Sizin sayfanıza her geldikçe sizin gibi bir araştırmacının, bir bilim adamının var olduğu için Rabbime şükrediyorum.Şükür ki varsınız, şükür ki rabbim sizin aracılığınız ile bize şifa veriyor.

Size Anakara’da gelmiştik…1997-98 yılında ..O zamanlar sürekli çoğalan sedeflerim sayenizde kayboldu ve hala beni üzmedi..

Sevgi ve Saygılarımla hoş kalınız…

—– Original Message —–

From: karamell tütüncüoğlu

To: atabay_guveloglu

Sent: Wednesday, April 18, 2007 12:56 AM

Subject: izmir – karşıyakadan saygılar..

 

Merhaba Atabay bey;

ben İzmir karşı yakadan elmas Tütüncüoğlu. Belki hatırlamanız zor olabilir ama 1993 yılında (10 yaşında iken) sayenizde sedef hastalığını yenmiştim. Yıllardır derdine derman arayan kimi gördüysem kesinlikle size yönlendiriyorum. Her zaman sağlığınıza duacıyız.. Slm.

—– Original Message —–

From: emre çalışkan

To: [email protected]

Sent: Friday, June 05, 2009 8:27 AM

Subject: Teşekkürler
İyi günler SAYIN ATABAY GÜVELOĞLU

4 yıl önce sedef rahatsızlığımız vardı.Sizin sayenizde bu önemli rahatsızlığı atlattık.tekrar çok teşekkür ediyorum.
Yeni çalışmalarınızda da başarılarınızın devamını dilerim
—– Original Message —–

From: EBRU KARANFİL

To: atabay güveloğlu

Sent: Tuesday, November 24, 2009 10:19 PM

Subject: SEDEF ARTRİT
Merhaba Sayın Atabay bey.
yaklaşık 3sene önce annem sizin gönderdiğiniz sedef kürleri sayesinde sedeflerinden tamamen kurtuldu.Öncelikle Allah sizden razı olun.Annemde şuanda yaklaşık 2 senedir
iltihaplı eklem romatizması var.sedef artrit.eklem yerlerinde çok şiddetli ağrıları var.Bu hastalığın ilerlemesi durumunda diğer iç organlarınada zarar vereceğini biliyoruz.Sizin bu konuda bize yardımcı olmanızı istiyoruz.Bu hastalığı tedavi edici şifalı kürleriniz var mı.Cevap yazarsanız çok seviniriz.iyi günler.
—– Original Message —–

From: arzuyuney

To: [email protected]

Sent: Saturday, December 05, 2009 3:59 PM

Subject: TEŞEKKÜR VE MS HASTALIĞI

 

merhaba atabay bey.

Yaklaşık 3 sene önce annem sizden aldığı şifalı kürler sayesinde sedef hastalığından tamamen kurtuldu.Öncelikle Allah sizden razı olsun.İnşallah benim sıkıntımada bir çare bulabilirsiniz.

 

Eşim 40 yaşında (…).

Teşekkür ederim,iyi günler.

 

ELLERDE VE TIRNAKLARDAÇIKAN SEDEF LEZYONLARI
———————————————-

SEDEFİN NEDENİNİ VE TEDAVİSİNİ 1982 DE İLK
BULAN ARAŞTIRMACI ATABAY GÜVELOĞLU’DUR

METABOLİZMA, SİNDİRİM SİSTEMİNDE İŞLENEMEMİŞ OLAN KRİSTALİZE ARTIKLARI, HAYATİYET TAŞIYAN ANA ORGANLARI TIKANIKLIKLARDAN KORUMAK İÇİN DERİDEKİ DAMARLARI GENİŞLETEREK BURADAN DIŞARI ATMAKTADIR.BU ATIKLAR DA SEDEF KABUKLARI OLARAK TANINIP GÖRÜLMEKTEDİR.SİNDİRİM SİSTEMİ DÜZELTİLMEDEN SEDEF HASTALIĞININ GEÇMESİ İMKANSIZDIR.BU TEORİ 1982 DE ATABAY GÜVELOĞLU TARAFINDAN ORTAYA KONULMUŞTUR VE İLK UYGULANAN SEDEF HASTASI İNSANDAN İTİBAREN TÜM UYGULAYANLAR SEDEF SORUNUNDAN KURTULMUŞLARDIR.AŞAĞIDA BU OLAYIN ŞEMASI 

BU GÜNKÜ MODERN TIBBA GÖRE;
SEDEF HASTALIĞI NEDİR? 

Sedef Hastalığı (psoriasis) çeşitli biçimlerde ortaya çıkabilen, tekrarlayıcı, kronik bir deri hastalığıdır. Deride tipik olarak üzeri sedef rengi pullarla kaplı kızarık alanlar mevcuttur. Derinin üst katmanı (epidermis) aşırı derecede büyümekte, kalınlaşmaktadır.

Oldukça sık görülen bir deri hastalığıdır. Toplumun yaklaşık % 1-3 ünde görülür. Hemen her yaşta görülebilmesine rağmen 15-35 yaş arasında daha sık rastlanmaktadır.

Hastalık zaman zaman şiddetlenir, zaman zaman bulgular azalır.Ailesel yatkınlığı olan kişilerde daha sık görülür. Vücudun her tarafında küçük belirtileri ortaya çıksa da büyük parçalar daha çok gövde, dirsek, diz , kafa derisinde,derinin kat yerlerinde ve tırnaklar da ortaya çıkar. Normal şartlarda deri yaklaşık bir ayda kendini yeniler. Ancak sedef hastalığında bu süre birkaç güne kadar inmiştir ve ölü deri hücrelerindeki artış kalın plaklar oluşturmaktadır.

Deri yüzeyine zarar veren yaralanmalar, kesikler, yanıklar, böcek sokmaları hastalığı alevlendirebilir. Kanser tedavisinde kullanılan bağışıklık sistemini baskılayıcı ilaçlar, romatizmalı eklem hastalığı, viral veya bakteriel enfeksiyonlar, alkol kullanımı, şişmanlık, güneş ışığından yararlanamama veya aşırı güneş ışığı alma, stres, genel sağlık durumu bozuklukları, çok soğuk iklim de alevlendirici etkenlerdendir.

Sedef hastalığı bulaşıcı ve mikrobik değildir.Kişinin kendi bünyesinin yarattığı bir sendromdur.

BELİRTİLERİ NELERDİR? 

Deri Döküntüleri: Kuru, kızarık, keskin sınırlı, genellikle gümüş-sedef renkli pullarla kaplı, kazındığında tabaka tabaka kalkan ve toz gibi beyazlaşan, alttaki zeminde ise küçük kanayan noktacıklar bırakan oluşumlardır.Daha çok gövde, dirsek, diz , kafa derisinde,derinin kat yerlerinde yerleşmişlerdir.

Tırnak Belirtileri: Hastaların yaklaşık yarısında el tırnaklarında daha az bir kısmında ise ayak tırnaklarında toplu iğne başı büyüklüğünde çukurlaşmalar, tırnakta kalınlaşma, sararma görülmektedir.

Eklem yerlerinde ağrı ve yanma olabilir.

TANI NASIL KONULUR? 

Tanı genellikle derideki lezyonların görülmesi ile konulabilir. Ancak bazen ayırıcı tanı için deriden biyopsi almak, kazıntı materyalinde kültür yapmak gerekebilir.HLA (human leukocyte antigens) antijen kan testi pozitif çıkabilir.

KLASİK TIBBİ TEDAVİSİ NASILDIR? 

Klasik tıbbi tedavide öncelikle alevlenmelerin önüne geçilmeye çalışılır. Hasta hastalığının süreğen olduğu konusunda bilinçlendirilir. Hastanın derisinin kuruması engellenmelidir. Bu amaçla deriyi nemlendirici bir takım losyonlar kullanılabilir.Ayrıca D3 vitamini türevleri ve kortizonlu pomatlar kullanılmaktadır.

HASTALIĞIN GİDİŞİ NASILDIR? 

Sedef hastalığı uygun tedavi ile kontrol edilebilen ancak ömür boyu sürerek yaşam kalitesini etkileyen bir hastalıktır. Genellikle vücudun diğer sistemlerini olumsuz etkilemez.

KORUNMA YÖNTEMİ VAR MIDIR? 

Bilinen bir korunma yolu yoktur.Herhangi bir diyet önerilemez. Cildi zedeleyecek etkenlerden ve stresten kaçınmak gerekir. Bunlar bu günkü tıbbi bulgular ve tedavilerdir.Yani modern tıbba göre hastalık budur ve süregendir.Yani klasik tıpta çaresi yoktur deniliyor… Tıbben çaresinin olmadığını gösteren bir örnek mail aşağıdadır…

KLASİK TIPTA SEDEFİN MAALESEF KALICI ÇARESİ YOKTUR.
İŞTE VATANDAŞLARIN BU KONUDAKİ MEKTUPLARI:

Sevgili Atabay Güveloğlu

Ben 96 dan buyana sedef hastalığı ile mücadele eden, sedef hastalığı taşıyan bir gurbetçiyim. Almanya da ikamet etmekteyim. Almanya dahil olmak üzere, Türkiye’nin her yerini çare bulmak ümidiyle dolaşmış, duyumlar üzerine, tavsiyeler üzerine, gitmediğim, denemediğim, kullanmadığım, tedavi sistemi kalmamıştır yada kalmadığına inanıyordum. Taa ki sizin Internet sitenizi görünceye kadar. Internet sitenizi en ince ayrıntısına kadar inceledim. İçimde bir ümit ışığı doğmadı desem yalan olur. sizin ilaçlarınızı kullanmak, sizin yardımınız ve Allah’ın da izniyle bu hastalıktan kurtulmak istiyorum. Kolay olmadığını, zaman alacağını, sabır gerekeceğini, devamlılık gerekeceğini biliyorum. Lütfen beni yanıtsız bırakmayınız.
Şahsım hakkında kısa bilgiler.

01.01. 1966 doğumluyum

Sinop´luyum , Almanya’da ikamet etmekteyim.

1996 dan buyana bu hastalığı taşımaktayım.

Alman sağlık makamlarınca, bu hastalıktan dolayı yüzde 60 is kaybı yasadığım kabul edilmiştir.

Saygılar sunarım…..

Yukarıda, Sedef hastalığından kurtardığı Tarsus’lu Sibel hanım ile görülüyor.


—– Original Message —–

From: burguplu Ürgüplü

To: atabay_guveloglu

Sent: Saturday, March 07, 2009 12:43 AM

Subject: yeni bir hasta adayından sayın atabay’a
Bir yakınımızda sadace bacaklarda seyreden sedef hastalığı vücudun tüm bölgelerinde bir anda görülmeye başlandı. Doktorlar sedefe yol açan mikrobun tüm vücudu yayıldığı konusunda hemfikir oldular ve bir haftalık bir ciddi tedavi süreci uygulanacağını söylediler sonrasında durumun değerlendirileceğini bildirdiler. Şu anda bir iki günlük tedavi yapıldı ancak tamamen bu rahatsızlığın sonlanmayacağını bildiriyorlar. Ne yapılabilir, bir başka tedavi  yöntemi var mıdır? Bu konuda lütfen gerekli irtibata geçebilmemiz için yardımcı olmanızı rica ederim. Çünkü bu hastalık konusunda farklı yaklaşımlar var, gerekirse hatamız sizinle direkt bağlantıya geçebilecek durumdadır. Kenhdisi istanbulda ikamet etmektedir. Ben yaptığım araştırmalar neticesinde size ulaştım lütfen beni ve hastamızı yönlendirecek bilgilendirme mesajınızı en kısa zamanda iletiniz.
Saygılarımla.

BİR BAŞKA MAİL: 

—– Original Message —–
From: “kayın”
To: <[email protected]></[email protected]>
atabay_guveloglu
Sent: Saturday, January 07, 2006 11:31 PM
Subject: Sedef

Ben Fırat Kayın merhabalar,
1980 doğumluyum, 1994 yılında egzama teşhisi konularak başlayan hastalığımın 1997 yılında sedef hastalığı olduğu belirlenmiştir. Saçlı deride > kızarıklık, kepeklenme, kaşıntı şikayetlerim vardı. Yaklaşık 1 yıl öncede tırnaklarımda sedef başladı. Kullandığım ilaçlar Psorcutan , mfro, elecon .

Doktorum sedefimin ileri derecede olmadığını söyledi. Ama ben rahatsızlık duyuyorum. Hafifte olsa bu hastalığımın çözümünün olup olmadığını öğrenmek istiyorum. Çünkü doktorlarım, bu hastalığın çözümünün olmadığını söyledi. İlginiz için teşekkürler.

TIPTA SEDEF HASTALIĞININ ÇARESİ YOKTUR. İŞTE BİR ÖRNEK MAİL DAHA..

—– Original Message —–
From: Vildan ENDAM
To: 
atabay_guveloglu
Sent: Wednesday, June 14, 2006 10:15 AM
Subject: Sedef hastalığı

Sayın Güveloğlu,

Benim oğlum’un başında yaklaşık 10 sene önce başlayan 10 kuruş büyüklüğünde kafanın kulak üstü bölümünde (3, 4 tane) yaralar oluştu. Teşhis Sedef hastalığı dendi. Muhtelif cilt uzmanlarına ve dermotoloji doktorlara götürmeme rağmen kullandığı hiçbir ilaçlar netice vermemiştir. (Bu yaralar kış aylarında daha çok yaz aylarında da azalma gösteriyor)

Başta Cildiyeci Agop bey daha sonra Adem Köşlü nün tüm tedavileri neticesiz çıktı. (Bu arada ismini hatırlayamadığım muhtelif cildiyeciye de götürdüm)

Oğlum şu an 24 yaşında ve hala bu yaralar yüzünden sosyal yaşantısında içine kapanık bir insan oldu.

En son Alman Hastanesinde Dermotoloji uzmanı Ayşe hanım’ın tedavisi de bir netice vermedi. Bu yaralar önce sulu pis kokulu başlıyor daha sonra kabuk şeklinde döküntüler yapıyor. Takdir edersiniz ki yetişkin bir kişinin başında bu tür yaralar insanlara itici geliyor. Sürekli kafasını kazıtıyor. Benim sizden ricam tüm ilaçları denememize rağmen neticeye ulaşamamış olmamızdan dolayı bize yol göstermeniz. En son aldığımız duyumlarda Puva ışını iyi geliyormuş. Ayşe Hanım bunu henüz uygulamadı. Acaba bu ileride cilt kanserine yol açar mı? Ne tavsiye ediyorsunuz. Gerçekten yardıma çok ihtiyacımız var.

Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Saygılarımla,Vildan Endam

TÜM BU MEKTUP SAHİPLERİ VE HASTALARI HERBALİST ATABAY GÜVELOĞLU’NUN BİTKİSEL İLAÇLARI İLE 6 AYDA TAMAMEN VE KALICI OLARAK KURTULACAKLARDIR..

BİR BAŞKA ÖRNEK AŞAĞIDA… 

—– Original Message —–
From: “seda kubel”
To: <[email protected]></[email protected]>
atabay_guveloglu
Sent: Thursday, April 13, 2006 10:55 AM
Subject: lütfen yardım edin

Merhaba Atabay bey,
Sizi sedef illetinden kurtardığınız bir yakınım önerdi. Adım seda, iki senedir sedef hastasıyım gitmediğim doktor kalmadı bütün ünlü doktorlara gittim fakat hiçbirisi hastalığımı tam anlamıyla geçirmedi. öncelikle şunu belirtmek istiyorum hastalığım bağırsak hastalığımla aynı sürede başladı kabızlık sorunum vardı daha sonra makattan bir hafta boyunca kan geldi hemoroid değil ve neden kaynaklandığı bulunamadı iki hafta içinde 9 kilo verdim hastalığım geçmeye başladığında sedefimde düzeldi fakat 9 ay sonra yaşadığım bir üzüntüyle bir gecede her tarafım sedef doldu, sedefli bölgelerim; dirseklerim, kafam, kulaklarım bacaklarımın bazı bölümlerinde, göbeğimde ve etrafında sırtımda bikaç bölümde ufak ufak bulunmakta.
şu anda kabuklanma sorunu geçti gibi ama yaraların olduğu yerlerde beyaz lekeler kaldı her ne kadar bunun güneşle geçtiği söylense de ben hiç bir doktora güvenemiyorum o kadar kötü durumdayım ki psikolojk olarak bi çöküntü yaşıyorum günlerim ağlamakla geçiyor geçse bile tekrar çıkmasından ve ilerde çocuk sahibi olursam onda da bu hastalığın olmasından korkuyorum.
henüz 21 yaşındayım ama çaresizim
Hastalığın adı: psoslaris vulgaris.
Bana da yardım ederseniz çok mutu olurum..
Saygılar sunuyorum.
—– Original Message —–

From: keriman turk

To: atabay_guveloglu

Sent: Wednesday, February 04, 2009 12:01 AM

Subject: sedef

 

İyi geceler bende seboroik dermatit olarak başlayan saçlı deride döküntü bir süre sonra sedefe çevirdi son doktora gittiğimde yarı sedef denildi fakat o zaman dirseklerimde yaralar yoktu.. Şimdi doktora gitmeye korkuyorum ailem yarı sedef olduğunu duyunca bile çok kötü olmuşlardı ve doktora gitsem bu açığa çıkacak.. ben tedavinizden faydalanmak istiyorum.. bana bu tedavi hakkında biraz daha bilgi verirseniz çok sevinirim.. bide tedavi fiyatlarınız hakkında genel bilgi verirseniz çok iyi olur.. şimdiden ilginize teşekkür ederim..

—– Original Message —–
From: “hanife baydar”
To: <[email protected]balistatabay.com></[email protected]>
atabay_guveloglu
Sent: Wednesday, June 21, 2006 7:22 PM
Sayın Atabay Güveloğlu
İsminizi bir arkadaşımdan duydum ve bende sizin bitkisel tedavi yönteminizden faydalanmak istiyorum 35 yaşındayım ve çalışıyorum. 1 yıl kadar önce bir düşük yaptım. ve 2 ay kadar sonra el içlerimde ve ayak tabanlarımda döküntüler ve kaşıntılar belirdi. Dermatologa gittim ve bana Sedef hastası olduğumu söyleyerek ilaçlar verdi ve nemli kalması gerektiğini söyledi.Ancak birkaç ay sonra iyileşme belirtisi göstermiş olsa da şuan eskisinden daha büyük ve sert durumdalar. Sayfanızı okurken Karaciğer ve safra kesesi ile ilintisi bulunduğunu okudum.1997 yılında da Sarılık geçirmiştim (Hepatit A) ve 1,5-2 ay kadar uzun sürmüştü. Zaman zaman özellikle bacaklarımda kitleler oluşmaktaydı. Ankara da ve Zonguldak ta onlarca kere doktora gittim yüzlerce tahlil yaptırdım. Sadece Eritema nodeuzum dediler ve başka bir sonuç ta alamadım. Bununda karaciğerle ilgisi olabilir mi?.
Biraz sorunlu bir geçmişim var. Ama sizin önerilerinizle bundan sonrasını sorunsuz geçirmek istiyorum. Bana önerecekleriniz nelerdir. Teşekkürler.

Hanife BAYDAR /ZONGULDAK

—– Original Message —–
From: AKSU
To: 
atabay_guveloglu
Sent: Tuesday, November 21, 2006 5:15 PM
Subject: sedef hastalığı hakkında

MERHABA. SİZİN GİBİ YOLUNU İNSANLARA ADAMIŞ VE DE BU YOLDAKİ ENGELLERE RAĞMEN YOLUNA DEVAM ETMİŞ BİR BÜYÜĞÜM OLARAK SİZİ SADECE BU ŞEKİLDE TANISAMDA KENDİ PAYIMA MUTLU OLMAKTAYIM

BENİM SORUNUM SEDEF HASTALIĞI ASKERLİK DÖNEMİMDE YAKALANDIĞIM BU RAHATSIZLIKLA 2000 YILINDAN BERİ ÇEŞİTLİ TEDAVİ ŞEKİLLERİYLE MÜCADELE ETMEKTEYİM.ZAMAN ZAMAN GERİLEME OLSADA SIKLIKLA BELİRLİ BÖLGELERDE ÇIKMAKTA VE BANA RAHATSIZLIK VERMEKTE BU KABUKLU YARALAR. HER SEDEF HASTASI GİBİ BENDE ÇEŞİTLİ YÖNTEMLER İÇİNDE ALOE VERA DAHİL OLMAK ÜZERE O BAHSİ GEÇEN MİNE ECZENESİ ŞARLATANI OLMAK ÜZERE DENEDİM.

SİZDEN RİCAM MERAK ETTİĞİM BİRKAÇ HUSUSTA TEDAVİ YÖNTEMİNİZ HAKKINDA BENİ BİLGİLENDİRMENİZDİR. İŞLERİNİZDE KOLAYLIKLAR VE BAŞARILAR DİLER VERECEĞİNİZ BİLGİLER İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

SAYGILARIMLA
ORÇUN AKSU
1 – BU VERDİĞİNİZ KÜRLER NE KADAR SÜRMEKTEDİR.BU SÜRE İÇİNDE VE TEDAVİ TAMAMLANDIĞINDA HANGİ GIDALARA DİKKAT ETMEMİZ GEREKİYOR?
2 – KÜRLERİN FİYATI NEDİR VE KAÇ KÜR ALAMAMIZ GEREKİR TEDAVİNİN KALICI OLMASI AÇISINDAN?
3 – SİZİN BİZE BU TEDAVİ KÜRÜNÜ ULAŞTIRMANIZ KAÇ GÜN SÜRER? TEŞEKKÜR EDERİM

—- Original Message —–
From: amdi sejfedinov
To: 
atabay_guveloglu
Sent: Friday, June 09, 2006 1:05 AM
Subject: ben makedonyadan

Merhaba ben Makedonya’dan Hamdi, babam 4 yıldır sedef hastalığından hasta tedavi icin Amerika’ya gitti ama sonuç ayni çaresiz. sizi internette tanıdım size nasıl ulaşabiliriz, şu an babam Makedonya’da lütfen bize yazınız. Saygılar sunuyorum.

— Original Message —–
From: “metin yalın”
To: <[email protected]></[email protected]>
atabay_guveloglu
Sent: Monday, March 13, 2006 8:47 PM
Subject: marmaris’ten merhbalar…

Merhabalar sayın Atabay BEY;
öncelikle tüm hastalara yardımlarınızdan dolayı size teşekkürü bir borç biliyorum. web te gezinirken sitenizi gördüm ve direk size ulaşmak istedim. bizim sorunumuz babamın vücudunun çeşitli yerlerinde sedef olması. kendisi bilgisayardan fazla anlamadığı için kendisinin isteği üzerine ben yazıyorum. gerekli tüm bilgileri buradan size yazacağım. umarım herkese olduğu gibi bize de derman olursunuz…

babam 55 yaşında olup 15 yaşından beri sedef hastalığını taşımaktadır. bu zamana kadar yaptığı tedavilerin hepsi malesef sonuçsuz kaldı. (90 lı yıllarda SİVAS-BALIKLI GÖLE de gitti.ama oda sonuçsuz kaldı.)
hastalığın ilk başladığı yıllarda çeşitli hastanelerde ışın tedavisi görmüş ama yinede değişen bişey olmamış.
şu anda doktorun yazdığı DERMOVATE ve BEKNAZON merhemlerini kullanıyor. vücudundaki sedef yerleri ise: sırt, bacaklar ve kollarda biraz daha yoğun diğer yerlerde tek tük.
isterseniz size yaralı yerlerin fotoğraflarını da çekip yollayabiliriz…
umarım eksik veya unuttuğumuz bir bilgi kalmamıştır…
inşallah bu e-mailimizi alırsınız,
sizden en kısa zamanda cevap bekliyoruz.
şimdiden çok teşekkürler, saygılar

SEDEF HASTASI İDİ TAMAMEN İYİLEŞTİ: 
Adı:F adime Pikli 28 yaşında ev hanımı bayan. Mersin’de oturuyor, ev hanımı.
Eş, ünlü Söğütlü pınar Balık Restaurant ta çalışıyor.

Hastalık ve iyileşme öyküsü:
Eşi Ömer bey ile evlendikten 3 yıl sonra vücudunda ve başında geçmeyen yaralar çıkmaya başlayan Fadime hanımı eşi çeşitli doktorlara götürdü. Çok çeşitli ilaçlar vs. uygulandı ama iyileşeceğine daha da artarak yüzüne kadar yaralarla doldu vücudu. Tam bir çaresizlik içerisinde 4 yıl bu sorunla mücadele ettiler. Tavsiye ile ünlü Herbalist Atabay Güveloğlu’ nu bularak bitkisel ilaçlarına başladılar. Tam iki ay bu bitkisel maddeleri içerek ve sürerek uyguladıktan sonra vücudunda sedef hastalığından eser kalmadı… Diğer iyileşen insanlar fibi bu illet geri gelmemek üzere kayboldu.

Güveloğlu,buna karşın tedaviye 6 ay devam etmelerini istedi. Adeta bir kabustan kurtulmuşlardı… Güveloğlu’na minnet borçlular.

—– Original Message —–

From: diyar

To: atabay_guveloglu

Sent: Wednesday, February 04, 2009 12:03 PM

Subject: Teşekkür.
sayın Atabay Güveloğlu ben bundan 1 yıl önce sedef ilacınızı kullandım bende çok etkili oldu Allaha şükür su anda sedef konusunda halen bir şey yok onun için size teşekkür ediyorum

BİR BAŞKA İYİLEŞME ÖRNEĞİ:

Adı: Selver Yıldızhan- 15 yaşında Öğrenci- Gaziantep- İslahiye’de oturuyorlar.

Hastalık ve iyileşme öyküsü:
Selver henüz 6 aylıkken vücudunda kızarıklıklar belirmiş ve geçmemiş.Babası çeşitli doktorlara götürmüşler ve sonunda bu kabuk bağlamaya başlayan hastalığın teşhisini, patolojik tanıdan sonra SEDEF HASTALIĞI  olarak belirlemişler. Velin ilaçlarla bu sorun bir türlü geçmemiş. Ta ki Selver genç kız olup 15 yaşına gelinceye kadar tüm vücudunu saran bu hastalık bir türlü iyileşmemiş. 2007 yılının başında babasına bir arkadaşı, Mersin’de bitki özleri laboratuarı olan ünlü Herbalist Atabay Güveloğlu’ nu önermiş. Çıkıp gelmişler ve Güveloğlu’nun hazırlayıp verdiği bitki özleri doğal ilaçlarını alarak içirmeye başlamışlar. Üç ay sonra %90 ı temizlenen sedef hastalığı, son üç aylık yeni ilaçlardan sonra da vücuttan geri gelmemek üzere temizlenip kaybolmuş.Aile Güveloğlu’na minnettarlık için Mersin’e gelmiş ve elini öpmüşler.
 

—– Original Message —–

From: mehmet ilhan

To: atabay_guveloglu

Sent: Tuesday, October 14, 2008 11:33 AM

 

mrb atabay bey ben mersin erdemliden mehmet ilhan  ben 2007 nin mart ayından bu yana sizin ilaçlarınızı kullanıyorum sedef den dolayı ve şu an sadece saçımın içinde kaldı bazen tam bitiyor sonra yine kepeklenme gibi başlıyor sizin verdiğiniz ilkaçları sürekli kullanıyorum başka hiç bir yerimde kalmadı ALLAH  a şükürler olsun ALLAH  sizden de razı olsun şimdi ne yapmalıyım beni bilgilendirirseniz bu konuda şimdiden teşekkür ederim kolay gelsin cevabınızı bekliyorum

 

GÜVELOĞLU, SEDEF HASTALIĞINI ÖZEL BİTKİSEL İLAÇLARI İLE TAMAMEN ORTADAN KALDIRIYOR.

—– Original Message —–

From: Aysun COLAK

To: atabay_guveloglu

Sent: Thursday, October 25, 2007 11:46 AM

Subject: SEDEF TEDAVİM İÇİN TEŞEKKÜR

İyi Çalışmalar Atabay Bey;

14 Haziran 2007 tarihinden bu yana Sedef ilaçlarınızı kullanıyorum. Size yazmak için inanın üç buçuk aydır sabırsızlıkla bekledim.

10 yıldır Sedef hastasıyım. Kullandığım merhem türü ilaçlar  o anda geçiriyordu, fakat bıraktığımda tekrar çıkıyordu.

İnternette sedefle ilgili sitelerinizi inceledim, yazılarınızı okudum,hastalarla irtibat kurdum, iyileşme umuduyla ilaçlarınızı kullanmaya başladım. İkinci ayın sonunda iyileşmeye başladı pürüzsüzleşti tamamen yok oldu.

Atabay Bey; size ve tüm çalışanlarınıza sonsuz kere teşekkür ediyorum..

Mailimin sitenizde yayınlanmasını rica ediyorum.

Her şey gönlünüzce olsun.

Aysun Çolak- Çankaya- AnkaraBU BİR BULUŞTUR VE BİR OLAYDIR!.. 

HERBALİST ATABAY GÜVELOĞLU’NA GÖRE SEDEF HASTALIĞININ OLUŞUMU VE TEDAVİSİ NASILDIR?

Güveloğlu diyor ki: “Ben bir araştırmacı ve teorisyenim. 20 yılı aşan gözlem, araştırma ve deneyimlerime göre “Psoriazis” yani halk dilindeki adı ile “Sedef hastalığı” kesinlikle bir dermatolojik hastalık, yani deri hastalığı değildir. Vitiligo gibi bu sorunun da dermotolojiden çıkartılması gereklidir. Hastaların yanlış yere yönlendirilmeleri ve oyalanmaları nedeni ile sedefe bu güne kadar çözüm bulamadılar.

Sedef lezyonları, ana sorunun derideki sadece birer semptomlarıdırlar. Yani belirtileridirler. Dıştan bu lezyonlar temizlenmekle bu hastalık geçmiş sayılmaz, kısa sürede tekrarlar.Sedef, otoümmin, yani bağışıklık sisteminin aksaklığından kaynaklanan bir KARACİĞER ve SİNDİRİM SİSTEMİ yetersizliği sorunudur. Ayrıca sorunun oluşumunda psikosomatik, yani ruhsal, sinirsel bozukluklar etkilidir.

Sedef, “Psikosomatik” ve “Otoümmin sistemi bozukluğu”nun tetikleyici etkisi ile başlar. KARACİĞER çalışmasını yavaşlatır. Ortaya çıkan işlenmemiş maddeler, vücudun bir savunması olarak bit tür boşaltım organı da olan deriden dışarı gönderilir. Ciltte görülen lezyonlar, bu ana nedenlerin ortaya çıkardığı belirtiler, yani semptomlardır. Sedefin nasıl ortaya çıktığını 22 yıllık araştırmaları ve gözlemlerimin sonucu olarak açıklamak istiyorum. Bu açıklama bu güne kadar dünyanın hiç bir kitap veya belgesinde yayınlanmamıştır. Tamamen kendi çalışma, araştırma ve gözlemlerimin sonucudur. Başarısı binlerce insanda kanıtlanmış bir teorimdir.1985 yılında bu teorim Adana’da noterce onaylanmıştır.

ANA NEDENİ STRESTİR : Uzun süreli streslere muhatap olmak, ölüm, ayrılık, ihanet, iflas gibi içinden çıkamayacağı, onur ve gururuna zarar verici düşünsel bunalımlar, beyine bağlı olarak kontrolümüz dışında birbirleri ile koordineli olarak çalışan organlardan bazılarını olumsuz şekilde etkileyerek işlevlerinde aksaklıklar meydana getirmektedir. Bu düşünsel bunalımlar özellikle hassas yaratılışta olan temiz karakterli, duygusal insanların beyin nöron elektriğinin üretimini ve dağıtımını bozmaktadır. Bu aksaklık, bu bozulma ve dalgalanmaların şiddetine göre bezen hipofiz bezesini etkileyerek diyabete, bezen kolonu etkileyerek sinirsel kolit denilen spastik kolon hastalığına, bazen testislere uyarıyı azaltarak oligospermi denilen sperm yokluğunu veya yetersizliğine,bezen da sedef hastalığında görüldüğü gibi karaciğer,safra kesesi ve bağırsaklardan oluşan tüm sindirim sistemini etkileyerek çalışmalarında tembelleşmeye,yavaşlamaya neden olmaktadır.

SİNDİRİM SİSTEMİ BOZULUYOR: İşte bu yavaşlamanın sonucunda sindirim sistemi, her zaman alınan besinleri, özellikle hayvansal proteinleri, yağları ve toksik maddeleri her zaman olduğu kadar ayrıştırıp değerlendiremiyor. Bu şekilde ortaya çıkan ve kana geçen işlenmemiş ham proteinler ve toksik maddeler, normalde olduğu gibi böbrekler tarafından dışarı atılması gerekirken, vücudun savunma mekanizması olan otoümmin sistem tarafından savunma amaçlı olarak böbreklere gönderilmesi engelleniyor. Bu tehlikeli maddeler eğer böbreklere gönderilse idi, sedef lezyonlarını oluşturan bu kristaller kısa sürede böbreklerin süzme yapan nefron hücrelerinin üzerini ,içini ve üretrayı tıkayarak böbrekleri tamamen çalışmaz hale getireceklerdi. Kanda uzun süreli kalsa idi kısa sürede damarları tıkayarak kalp ve beyin gibi ana merkezleri besleyen arterleri tıkayıp ölüme neden olacaktı.

İnsan vücudunun savunma mekanizması işte bu tehlikeyi bilerek, bu artık maddeleri böbrekler yerine başka bir boşaltım yolu olan deriye yönlendirmektedir. Baştan ikinci şemada da göreceğiniz gibi, derinin bazı bölgelerinde kendisine birer yer açıp bu artık maddeleri derindeki ter gözeneklerinden dışarı atarak hayatiyet taşıyan organlarımız olan böbrekleri, damarları ve bir başka birer artık birikim noktası olabilecek olan eklemleri kurtarmaktadır.

SEDEFİN OLUŞUMUNU VE BU ÖZEL TEDAVİYİ ÖZETLERSEK;

Stres yoğunlaşması sindirim sistemi, karaciğer ve safra kesesinin çalışmalarını yavaşlatıyor. Bunun sonucunda aldığımız besinler, yağlar ve proteinler, sigara alkol vs. gibi toksik maddeler içeren içecekler sindirim sistemi ve karaciğer tarafından tam olarak işlenemiyor. Kana kristal halde işlenmemiş artık maddeler karışıyor. Burada ise vücudumuzun savunma mekanizması devreye giriyor, bu artık maddeler böbreklere gönderildiğinde onların bu kristal artıklar nedeni ile çalışamaz hale gelmesini önlüyor. Bu artık maddeleri de deriye yönlendirerek yine vücuttan atılmasını sağlıyor. Yani, bu ortama girmiş insanın hayatının devamı için iyi ki sedef hastalığı oluyor. Bu artıklar deriden atılmasa idi, sadece böbrekler değil, zamanla tüm damarları tıkar, tüm mafsallarda birikip hareket ettirmez oynatmaz hale getirir, yine beyin damarlarını tıkar ve tüm hayati fonksiyonlarına engel olup insanı kısa sürede öldürürdü. Kısaca, sedef hastalığı, vücudun savunma amaçlı olarak yaptığı bir sorundur. kana geçen artıkların en güvenli organ olan deriden atılarak insanın hayatının kurtarılması olayıdır. Deride görülen lezyonlar hastalık değil ana sorunun birer semptomudur.İçteki kirlilik tamamen temizlenip bittiğinde sedef hastalığı da tamamen bitmektedir. İlaçlarımızın yaptığı da bu temizliktir…

Bu nedenlerle,sedef hastalığı vücudun bir korunma tedbiri olarak ortaya çıkan, hayat kurtaran bir hastalıktır. Bu artık maddeler, yukarıdaki şemada da görüleceği gibi, alt deriden üst deriye doğru bir damar kümelenmesi meydana getirerek zararlı maddelerin derindeki gözeneklerden bir an önce dışarıya atılmasını sağlamaktadır.Normal deri 28 günde kendisini yenilerken, sedefli bölgede bu süre 3 güne inmektedir.Sedef lezyonları incelendiğinde, çeşitli besin artığı kristallerden oluştuğu görülmektedir.

Bu şekilde, yani sedef hastalığı olunmakla hem insanların hayatı kurtulmakta, hem de insanlar ciltlerindeki bu sorunu kendi gözleri ile görerek sorununun çaresini araştırmaya girmektedirler.”

Güveloğlu; bu teoriden hareketle, bitki özlerinin sonsuz güçlerini kullanarak hazırladığı reçetelerle, sedef hastalığını tamamen gideren veya remisyon dönemini en az 10 yıl uzatan içten ana sorunu gideren, dıştan da derideki mevcut lezyonları kaybeden bir doğal tedavi sistemi ortaya çıkartmıştır. bu tedavisi o kadar başarılıdır ki, 1985 den bu yana bu reçetelerini değiştirme, geliştirme gereği bile duymamıştır. Bu reçeteleri ile binlerce sedef hastasını kurtarmıştır. Halen de  laboratuarından en çok gönderilen ilaçlar sedef ilaçlarıdır. 
—– Original Message —–

From: [email protected]

To: “Atabay Güveloğlu”

Sent: Wednesday, January 13, 2010 12:27 AM

Subject: Merhaba.
Atabay Bey İyi Günler,

Sedef ilaçlarımı belirtilen yazıya göre düzenli olarak kullandım. Çay kahve, asitli içecekler hiç içmedim,Şuan çok iyiyim ama hep rüyalarımda yaralar tekrar çıkmış gibi görüyorum. İnanın korkuyla uyanıyorum ellerime, ayaklarıma bakıp ohbee diyerek  önce Allaha sonra size dua edip yatıyorum. İnşallah çıkmaz şuan az bir ilacım kaldı. Ben tekrarlar diye çok korkuyorum, Bundan sonraki dönemde nelere dikkat etmeliyim? lütfen önerilerinizi belirtiniz.  Benim için önerileriniz çok önemli mailinizi bekliyorum. 

Not: Beni yurt dışından ve yurt için çok fazla arayan oluyor, Hep tavsiye ediyorum onlarda sizin buluşunuzdan faydalansınlar diye ama çok telefon geliyor iş yapamaz oldum. Ama olsun siz beni kurtardınız bu hastalıktan benim size minnet boorcum var bu şekilde ödemeliyim diye düşünüyorum, Tekrar teşekkürler,
Saygılarımla,
Aydın SARIKAYA

—– Original Message —–
From: dilek_sentur2005
To: 
atabay_guveloglu
Sent: Friday, April 21, 2006 12:56 AM
Subject: Sedef için teşekkürler

Sayin Atabay Guveloglu

Ben 31 yasındayım, Hollanda da yasıyorum ve yaklaşık bir yıldır sedef hastasıyım. Geçtiğimiz mart ayında sizden aldığım ilaçlarımı kullanmaya başladım ve bir buçuk ayın içinde çok büyük bir gelişme gördüm. Kollarımda ve bacaklarımda olan lezyonlar hemen hemen iyileşti hiç bir şey kalmadı. Özellikle bacaklarımda olanlar çok büyüktü ve aşırı bir şekilde dökülüyordu. En çok beni sevindiren olay ise ilaçları ilk kullanmaya başladığım gün yüzümdeki lekeler tamamen kayboldu. Size ve çalışanlarınıza çok teşekkürler.

Bunun yanında benim size birkaç sorum olacak. Bana ilaçları kullanma mektubunda bazı yiyecek ve içeceklerin alınmamasının tavsiye edildiğini belirtmişsiniz. Ben sigara kullanan ve çok kahve için birisiyim. Ve her ikisi de uzun yıllardır hayatımda, yani bırakmak çok zor oluyor. Acaba haftada bir gün 1-2 sigara içsem ve bir bardak kahve içsem bu tedaviye ne kadar etkiler.

İnsanlığa faydalı bir kişi olduğunuz için tekrar teşekkürler, Saygılar. Dilek Şentürk

—– Original Message —–
From: [email protected]
To: 
atabay_guveloglu
Sent: Friday, September 29, 2006 11:42 AM
Subject: teşekkür

Sayın Atabay,

20 yılı aşkın bir süredir sedef rahatsızlığım vardı. Hiçbir şekilde tam iyileşme göstermemiştim.
Sizin göndermiş olduğunuz ilaçları düzenli bir şekilde kullanıp bu hastalıktan sayenizde kurtuldum.
Size minnet borçluyum. Teşekkürlerimi iletmek istiyorum.Tüm hastalara acil şifalar diliyorum. Saygılarımı sunuyorum.Fatma Mutlu

—– Original Message —–

From: oğuz aytekin

To: [email protected]

Sent: Saturday, September 05, 2009 4:00 PM

Subject: sedef hastasıyım
sayın atabey Güveloğlu merhaba ben İstanbul’dan yazıyorum ismim Oğuz.Bende 1.5 sene önce sedef hastalığı başladı yazılanları okudum resimleri gördüm Allaha şükür onları gördükçe benimki yok denecek kadar az ben yinede bundan çok rahatsızlık duyuyorum ve sizden bu bitkisel tedavi istiyorum sizden ricam birde bunların fiyatları nedir?

Not:: Bundan 3 ay önce internette show yapan sedefin kokunu kazıdık dıyen …… isimli kişiden kendi yaptığı ilaçları aldım ama maalesef daha da kötü oldum.Demek ki para tuzağıymış, insan artık herkesten çekiniyor

şimdiden çok teşekkür ederim saygılarımla.
İyi çalışmalar

Aşağıda, sedeften kurtulanlardan bazılarının
Atabay Güveloğlu’na gönderdiği maillerden… 

—– Original Message —–
From: BURCU KUTBAY
To:Atabay Guveloglu
Sent: Wednesday, October 01, 2003 3:55 PM
Subject: hem tesekkür hem de bir rica

Sayın Atabay Güveloğlu,
Öncelikle size sonsuz teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Babamın iki sene önce başlayan sedef rahatsızlığına sizin ilaçlarınız sayesinde çözüm bulduk. Çok şükür ki biz kısa sürede sizden haberdar olduk ve babamın rahatsızlığının kısa sürede geçmesini sağladık. Şimdi elimizden geldiğince sizden herkese bahsederek aynı rahatsızlığı yaşayan kişilerin bu dertlerinin son bulması için aracı olmaya çalışıyoruz.
İnsanlığa kazandırdığınız bu hizmetten dolayı tekrar teşekkür ederim kendim ve ailem adına. Söylemeden geçemeyeceğim bir nokta ise böyle bir hizmete ve faydalı buluşa gerekli desteğin verilmemesi. Bunun çok büyük bir kayıp olduğuna inanıyorum. Ricam ise benim bir sorunumla ilgili. Gerçi bu kadar büyük rahatsızlıkların yanında benim ki dert sayılmamalı.Burnumun üstünde ve gözlerimin alt kısmında çillerim var her ne kadar herkes çok yakıştığını söylese de web sitenizde bahsetmiş oldunuz cilt kremi çillerimin geçmesinde yardımcı olur mu?
Mailimi okuyarak bana vakit ayırdığınız ve yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
Saygılarımla.. Burcu KUTBAY

—– Original Message —–
From: ebru_ozbey
To: 
atabay_guveloglu
Cc: ebru
Sent: Thursday, January 19, 2006 10:06 AM
Subject: Tesekkür ve annemin kalp sorunu hk.

Sayın Atabay Güveloğlu ben 1995 yılında sizde tedavi oldum sedef hastası idim sizin tedaviniz üzerine iyeleştim belki hatırlarsınız ÇÜTF Adana Balcalı’da tedavi oluyordum ama netice vermiyordu. Sonra sizinle irtibat kurdu ailem. Sizin bitkisel tedavinizin sonunda sağlığıma kavuştum. Şu anda evliyim ve 1 çocuğum var. Sağlıklıyım sizin sayenizde. O zamandan bu yana sedef sorunum yoktur.

Size annemin rahatsızlığını söyleyeyim. Yine ne gibi bir tedavi verirsiniz. Kalp damarları tıkalı, hiper tansiyon ve astımı var. Ne yapabiliriz? Klasik tıpta sonuç alamıyoruz. Yine çaresiziz. Bir şey önerir misiniz?
Saygılarımla ellerinizden öperim.
İzzettin Kuveyka

NOT: Hatırlarsanız gazetelerde resmim çıkmıştı “Küçük izzettin sedefin en kötüsüne yakalandı” diye.Ama ben sonra sizin sayenizde iyeleştim.

—– Original Message —–
From: yildizmeliha
To: 
atabay_guveloglu
Sent: Tuesday, August 08, 2006 3:19 PM
Subject: sedef için teşekkür.

Yaklaşık 2 yıldır sedef hastası idim. Abimin tavsiyesi üzerine internet sitenizi inceledim, okudum hiç bir ayrıntı kaçırmak istemedim. Çok düşündüm gerçek olabilir mi diye ve umutlandım çünkü bu hastalık yüzünden dışarı çıkmaktan korkuyor idim. ilaçlarınızı istedim ve geldi.Kullanmaya başlayalı henüz 1 ay olmasına rağmen çok büyük gelişme kat ettim ve çok mutluyum. Kafamdaki ve yüzümdeki yaralar yüzünden dışarı çıkamıyordum şu an her yere gidebiliyorum yüzümde ve diğer bölgelerimde izleri kalmasına rağmen şükürler olsun iyileşiyorum. Size ve tüm çalışanlarınıza sonsuz teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum. Allah hepinizden razı olsun. umut ediyorum bütün sedef hastaları sizin sitenizi okur ve Allah’ın da izni ile iyileşirler. çünkü çok zor bir hastalık. Ama demek ki sizde çaresi varmış.
Ayrıntıları da daha sonra sizlere yazacağım inşallah.

İyi çalışmalar diliyorum ve saygılar sunuyorum.
Meliha Yıldız / Ankara

—– Original Message —–
From: Zekiye Boyacı
To: Atabay Güveloğlu
Sent: Monday, September 18, 2006 4:24 PM

Sayın Güveloğlu,
Geçen yıl annemin sedef hastalığı için sizden yardım istemiştim, annem iyileşti.Yardımlarınız için teşekkür ederim.
Şimdi de kuzenimin (kız) bir sorunu var, umud ediyorum ki bu konuda da tedavinizden olumlu sonuçlar alabileceğiz.(….)
İyi çalışmalar. Teşekkürler.

—– Original Message —–
From: “Selda”
To:Atabay guveloglu
Sent: Sunday, September 12, 2004 5:20 AM

Merhaba, ben 28 yaşında bir kızım. Sorunum saçlarımın dökülmesi, daha doğrusu nerdeyse hiç kalmaması. Saçlarım çok ama çok seyrek. Annemin sedef hastalığını iyi ettiniz. Bana da bir çare bulursanız çok ama çok memnun olurum. Şimdiye kadar gittiğim onlarca doktor bir çare bulamadı. Her şey normal dediler.
Saygılarımla
Selda Y.

—- Original Message —–
From: besyohz
To: atabay guveloglu
Cc: [email protected]
Sent: Monday, August 29, 2005 1:19 PM
Subject: sedef

Merhaba, Ben sedef rahatsızlığımla ilgili bitkisel ilaçlarınızı dört buçuk aydır kullanıyorum yaralarım tamamen iyileşti bu yüzden şükranlarımı sunuyorum ALLAH razı olsun. Şimdi benim sorum şu; geçen gün yeğenlerim şampuanın yarısını dökmüşler 20 gün yeter ancak ondan sonra bir ay kalıyor ne yapmalıyım bilgilendirirseniz sevinirim. Saygılar.

—– Original Message —–
From: cetkoc
To: 
atabay_guveloglu
Sent: Thursday, October 05, 2006 4:48 PM
Subject: kıllar

Sayın Atabay Bey,
27 yaşındayım. Sizinle daha öncede konuşmuştuk ve sedef hastalığı ile ilgili ilaçlarınızı Adana’ya gelerek almıştık kullandık. Süper sonuç elde ettik. Teşekkür ve tebrik etmek için bu maili yazdım.
Başarılarınızın daha da ileri gitmesini dilerim.
Çok teşekkürler.

—– Original Message —–
From: Saffet Akça
To: atabay güveloğlu
Sent: Wednesday, April 06, 2005 11:57 PM
Subject: IŞIL AKÇA’NIN SEDEF TEDAVİSİ

Sayın Güveloğlu, kızımızın tedavisinde ikinci iki aylık dönemi bittirdik. Sedefler iyi durumda, yeni çıkan lezyon yok, sadece eskilerin izleri duruyor. Başında hiç kalmadı. Vücudunda sedef olmadığı için kremi bir aydır kullanmıyoruz. Şampuan, damla ve bitkileri kullanıyoruz. Bundan sonra ne yapmamız gerekiyor? Durumumuz hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

Bu güne kadar sedef konusunda çok çeşitli ilaçlar denememize rağmen ilerleme kaydedememiştik. Sayenizde çok iyi durumdayız ve umutluyuz. Sizlere çok teşekkürler ederiz. Saygılarımızla.

Merhaba Sayın çok degerli Atabay bey,
Ben isvicre’den Ahmet Tahinci. Sedef hastasıyım su anda 2.donemi bitirmek üzereyim. Şunu belirtmek istiyorum sedefin akışı gerçekten durdu çok çok büyük bir iyileşme var sadece baştaki sedefde henüz tam yeterli bir iyileşme gostermedi, yaraları geçti ama kepeklenme oluyor bazen. Bu konuda yardmci olursaniz memnun olurum. Sizin gibi degerli ve müthiş bir insanla tanistigimız icin cok sansliyim. Avrupada benim bildiğim ve bana tavsiye eden arkadaş da dahil olmak üzere sedef hastalığından ilaç göndererek tamamen tedavi ettiğiniz 50 den fazla insan vardır. Ben de sayenizde kurtuluyorum çok şükür. Burada sedef hastaları birliği vardır. Ben de oraya kayıtlıyım. İyileşince onlara baş vuracak ve sizi haber edeceğim. 100.000 den fazla üyesinin hemen size başvuracağından eminim. Buna göre hazirlikli olunuz…
çok çok teşekkürler
not 02.0802005 tarinde hesabiniza 500fr havale cikardim 3.donem ilaclaricin ilaclari esim olan nicole gerber Tahinci adina fayhs 1433 – 2000 neuchatel suisse adresesine gonderirseniz memnun olurum

REFORM NİTELİĞİNDEKİ BU KALICI SEDEF TEDAVİLERİ NASIL YAPILIYOR ?
OLAYI ATABAY GÜVELOĞLU ÖZEL İLAÇLARI İLE ÇÖZMÜŞTÜR…

Bu güne kadar sedef hastalığı bir deri hastalığı olarak görülmüş ve bu yönde tedavi yöntemleri ve ilaçlar hazırlanmıştır. Bilim adamlarınca her hastalık için yapılan tüm tanı ve tedavi çalışmalarını takdir ve saygı ile karşılıyorum. Ancak bilimsel çalışmalar sürdükçe yeni gelişmeler eskileri çürütüyor ve tüm bilim dalları bu şekilde yükseliyor. Buradaki sedef tedavim de işte böyle bir buluştur ve sedefin nedeni ve tedavisi konusunda reform yaratmıştır. İspata bilimsel yönden her an açıktır…

Sedef hastalığının bu açıklamalarımdaki gerçek nedeni bilim adamlarınca bilinmediği için gerçek tedavisi de hiç bir zaman yapılamamıştır. Dıştan yapılan çeşitli müdahaleler derideki lezyonların kısa süreli iyileşmesine neden olmuşsa da kısa süre sonra sedef yaraları aynı şekilde ortaya çıkmışlardır.Sedef hastalığını tedavi etmek ancak ana sorunu tamamen tedavi etmekle mümkün olabilir.

Sedef hastalığını tedavi etmek demek, ümmin sistemdeki anormalliği,karaciğer tembelliğini, sinir sistemi spazmlarını, sindirim sistemi spazmlarını çözmek ve derideki oluşmuş lezyonları temizlemek, yeniden çıkmamasını sağlamak demektir. Tedavi kelimesinin de zaten anlamı budur.

Yani kalıcı iyileştirme demektir.
Bu tezimi takiple 1984 yılında hazırladığım bitkisel ilaç reçetelerimi her birisinin formülü değişik ve ikişer aylık periyotlar halinde uygulattığım ilk hastadan itibaren kullanan herkes bu hastalıktan tamamen ve iz bile kalmadan kurtuldular.
Bu bitkisel reçetelerimde, spazm çözücü tıbbi bitkilerden 6 cins, ümmin ve sinir sistemini düzeltici özellikleri bilinen yoğunlaştırılmış bitki özlerinden de belli oranlarda karıştırılmış kokteyller, özel hazırlanmış şampuanlar ve deriye sürülecek özel bitkisel özlerden oluşan kremler bulunmaktadır.
Kullanıma başladıktan bir hafta kadar sonra alt deride biriken artık maddeler dışarıya doğru itilmeye başladığından lezyonlarda kaşıntı ile birlikte artış görülmektedir. Bir ay kadar süren bu durumdan sonra deri düzelmeye ve lezyonlar kaybolmaya başlamaktadır. 20 yıllık da olsa ve tüm vücudu kaplamış durumda bulunsa bile yine aynı olumlu ve kalıcı sonuç alınmaktadır. Hastaların %10 unda 5-10 yıl içinde küçük sedef lezyonları tekrarlayabilmekte ise de bir aylık ek bir uygulama ile bu da gitmektedir. Hastaların %90 ında hiç bir yenileme görülmemektedir.

Sedef tedavimde 6 ay kafein diyeti de uygulanması gerekmektedir. Çay, kahve ve kola alınmamalıdır.Ayrıca mayalı alkoller bu 6-9 aylık sürede alınmazsa daha iyi olur.

AKTİFHABER.COM un sağlık haberi aşağıdadır

Güveloğlu’nun teorisini ve bitki özleri tedavisinin başarısını artık dünya kabul etmiştir!

Sedef’e bitkili çözüm!
Bitkilerin yüzyıllardır çeşitli rahatsızlıklarda kullanıldığını biliyoruz. Bilim ilerledikçe bitkilerin içerisindeki etken maddeler tam olarak ortaya çıkarılmakta ve faydaları daha net anlaşılabilmektedir.

“Önemli rahatsızlıkların tedavisinde bitkileri sadece kaynatarak içmek veya macun şeklinde yemek yeterli değildir. Artık bitkilerin modern şekilde elde edilen yoğunlaşmış saf özleri vardır. Bu bitki özleri belirli oranlarda düzenli şekilde kullanıldığında iyi neticeler vermektedir. Örneğin Sinirsel kökenli bir rahatsızlık olarak bilinen ve tedavisi çok zor olan sedef ve vitiligo gibi rahatsızlıklarda da saf bitki özlerini kullanarak çok iyi neticeler alındığını görmekteyiz. Sedef ve vitiligo, sinirsel kökenli rahatsızlıklardan olduğu için bir cilt hastalığı gibi sadece haricen yapılan uygulamalarla tam olarak netice alınamıyor. İçilmesi gereken saf bitki özleri,5 cins bitki ve saf bitki özlerinden oluşan kremler düzenli olarak kullanıldığında 4 ay kadar sürede tam netice alınıyor. Üstelik kolay kolay tekrarlamıyor. Vitiligo, sedef hastalığına göre tedavisi daha zor ve süresi daha uzun bir rahatsızlık. Bu bitkisel maddeler bilinçli olarak kullanıldığında yan etkisi de olmuyor. Bu saf bitki özleri kalp damar sorunlarında, siroz gibi karaciğer hastalıklarında, kanser tedavisinde tamamlayıcı olarak da başarıyla kullanılıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.